Ana içeriğe atla

PADOR ve Prospect Bilgi Dokümanları

Sivil toplum örgütlerinin Avrupa Birliği tarafından desteklenen hibe programlarına başvuru sürecinde Avrupa Komisyonu tarafından kullanılan iki sistem mevcut: Prospect ve PADOR. PADOR, Avrupa Birliği'nin “Potansiyel Başvurucular için Internet üzerinden Veri Kaydı Bankası”dır, Prospect ise Avrupa Komisyonu’nun İşbirliği Ofisi olan EuropeAid tarafından oluşturulmuş internet üzerinden kullanılan bir bilgi yönetim sistemidir.
Konu:
Sivil Toplum Örgütleri
Yayım Dili:
İngilizce
Yayınlayan:
Avrupa Birliği Komisyonu
Share
01.02.2017
Sivil toplum örgütlerinin Avrupa Birliği tarafından desteklenen hibe programlarına başvuru sürecinde Avrupa Komisyonu tarafından kullanılan iki sistem mevcut: Prospect ve PADOR.
 

PADOR, Avrupa Birliği'nin “Potansiyel Başvurucular için Internet üzerinden Veri Kaydı Bankası”dır. Bu sistemde potansiyel yararlanıcı örgütler bu veri bankasına kendileri kayıt yaptırabilir ve bu kayıtları güncelleyebilirler. Bu veri bankasına sağlanan kayıt bilgileri, belirli bir proje ile ilgili değil, örgütün kendisi hakkındaki bilgilerdir.

Bu veriler Avrupa Komisyonu tarafından başvuru çağrılarına yanıt veren örgütlerin operasyonel ve finansal kapasite kriterleri hakkında bilgi edinmesini ve örgütün yapısının başvurduğu çağrıya uygunluğunu kontrol etmesine olanak sağlamaktadır. 

Prospect ise Avrupa Komisyonu’nun İşbirliği Ofisi olan EuropeAid tarafından oluşturulmuş internet üzerinden kullanılan bir bilgi yönetim sistemidir. Avrupa Birliği kurumları tarafından yürütülen programları ifade eden doğrudan yönetim/direct management* sistemi altındaki teklif çağrılarına başvuruları kolaylaştırmak ve basitleştirmek için oluşturulmuştur.

Prospect Resmi Rehberi için lütfen tıklayınız.

PADOR ve Prospect'le ilgili olarak daha fazla desteğe ihtiyacınız varsa Destek Noktası uzmanımıza başvurabilirsiniz.

İlgili haber: EU Login ve PADOR Videoları Yayında

İlgili İçerikler
Image
YouTube Kanalı
Image
YouTube Kanalı

STGM YouTube Kanalı

STGM YouTube Kanalı'nda çeşitli eğitimler, sunumlar ve sivil alana dair güncel tartışmalar yer alıyor. Kanalımızı şimdi inceleyin, abone olun.

Haziran 2021

31
1
2
3
4
5
6
 
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1
2
3
4