Ana içeriğe atla

Pozitif Yazılar

Pozitif Yaşam Derneği, Medyaya HIV/AIDS Konusunda Duyarlılık Kazandırılması Projesi kapsamında hazırladığı Pozitif Yazılar kitabını yayınladı. 
Yayın Yılı:
2007
Konu:
LGBTİ+
Sağlık
Yayım Dili:
Türkçe
Yayınlayan:
Pozitif Yaşam Derneği
Share

Pozitif Yaşam Derneği, Medyaya HIV/AIDS Konusunda Duyarlılık Kazandırılması Projesi kapsamında hazırladığı Pozitif Yazılar kitabını yayınladı. Kitap, HIV ve AIDS yaşayan kişiler ile ilgili medyada sıklıkla karşılaşılan dışlayıcı, ayrımcı, kişilik haklarına, mahremiyet hakkına saygı göstermeyen söylem ve dil ile ilgili farkındalık yaratmayı amaçlıyor.

HIV konusunda doğru bilgilendirilmiş, önyargısız haber yapan basın mensupları sayısında ve basın organındaki olumlu haber sayısında artış ile toplumdaki HIV ile yaşayanlara dair önyargıların kırılması, ayrımcılık ve damgalanmaya karşı verilen mücadelede HIV pozitiflerin güçlenmesi, HIV/AIDS Konusunda Duyarlılık Kazandırılması Projesi'nin ve dolayısıyla da kitabın birincil amacını oluşturuyor.

doküman ikonu
İlgili Dokümanlar
Image
YouTube Kanalı
Image
YouTube Kanalı

STGM YouTube Kanalı

STGM YouTube Kanalı'nda çeşitli eğitimler, sunumlar ve sivil alana dair güncel tartışmalar yer alıyor. Kanalımızı şimdi inceleyin, abone olun.

Temmuz 2024