Ana içeriğe atla

Sivil Toplum için Elverişli Ortam İzleme Matrisi 2020-2021 Türkiye Raporu

Rapor sivil toplum için elverişli ortamı, Özgürlüklerin Temel Hukuki Güvenceleri, STK’ların Finansal Kapasitesi ve Sürdürülebilirliği için Çerçeve ve Kamu -STK İlişkisi olmak üzere üç başlık altında inceliyor. Rapor; hükümet, uluslararası kuruluş ile donörler için politika önerileri ortaya koyan bir yayın olma özelliği taşıyor.
Yazar / Editör:
Duygu Doğan
Güneş Engin
Yayın Yılı:
2023
Konu:
Sivil Toplum
Yayım Dili:
Türkçe
Yayınlayan:
TÜSEV
Share

Aralarında TÜSEV’in de olduğu Balkan Sivil Toplum Destekleme Ağı (BCSDN) üyeleri tarafından, Uluslararası Kâr Amacı Gütmeyen Hukuk Merkezi (ICNL) ve Avrupa Kâr Amacı Gütmeyen Hukuk Merkezi (ECNL) desteğiyle oluşturulan İzleme Matrisi metodolojisi uygulanarak hazırlanan rapor hükümet, uluslararası kuruluş ile donörler için politika önerileri ortaya koyan bir yayın olma özelliği taşıyor.

Rapor kapsamında, dernek ve vakıfları ilgilendiren yasal ve mali mevzuat ile uygulamalara dair mevcut durumun tespit edilebilmesi için masa başı ve saha araştırmasına dayanan kapsamlı bir çalışma yapıldı.

Image
YouTube Kanalı
Image
YouTube Kanalı

STGM YouTube Kanalı

STGM YouTube Kanalı'nda çeşitli eğitimler, sunumlar ve sivil alana dair güncel tartışmalar yer alıyor. Kanalımızı şimdi inceleyin, abone olun.

Haziran 2024