Ana içeriğe atla

"Türkiye’de Geçici Koruma Altında Suriyeliler ve Seks İşçiliği" Raporu

Birleşmiş Milletler Nüfus Fonu Türkiye Ofisi tarafından finansal olarak desteklenen, Türkiye’deki Suriyeli Seks İşçilerinin Cinsel Sağlık Durumunun İyileştirilmesi Projesi kapsamında Kırmızı Şemsiye Cinsel Sağlık ve İnsan Hakları Derneği tarafından yayınlanan “Türkiye’de Geçici Koruma Altında Suriyeliler ve Seks İşçiliği” Raporu, bugüne dek medyada çıkan haberler ve birkaç sivil toplum kuruluşunun özet raporları dışında değinilmeyen hassas bir konuyu gündeme taşıyor.
Yazar / Editör:
Kemal Ördek
Yayın Yılı:
2017
Yayım Dili:
Türkçe
Yayınlayan:
Kırmızı Şemsiye Cinsel Sağlık ve İnsan Hakları Derneği
Share
20.02.2018

“Türkiye’de Geçici Koruma Altında Suriyeliler ve Seks İşçiliği”, Kırmızı Şemsiye Cinsel Sağlık ve İnsan Hakları Derneği’nin Birleşmiş Milletler Nüfus Fonu Türkiye Ofisi’nin desteği ile yürüttüğü ve Suriyeli seks işçilerinin cinsel sağlık ve üreme sağlığı durumu ile insan hakları standartlarının iyileştirilmesini hedefleyen proje kapsamında hazırlanan ve içeriği itibarı ile bir ilk niteliği taşıyan önemli bir rapordur. 

Çok sektörlü bir yaklaşımla hazırlanan rapor, göç, mültecilik, toplumsal cinsiyet, şiddet, seks işçiliği, insan ticareti, çocukların ticari cinsel sömürüsü, sağlık ve insan hakları odaklı sosyal politikaların geliştirilmesi konularının bir kesişimi olarak, birçok kurum, kuruluş ve kişinin çalışmalarına hizmet edecek şekilde geliştirildi.

Image
YouTube Kanalı
Image
YouTube Kanalı

STGM YouTube Kanalı

STGM YouTube Kanalı'nda çeşitli eğitimler, sunumlar ve sivil alana dair güncel tartışmalar yer alıyor. Kanalımızı şimdi inceleyin, abone olun.

Ocak 2023