Ana içeriğe atla
Image
elele projesi kavramlar sözlüğü
Share

elele Kavramlar Sözlüğü Yayınlandı

09.03.2022
Genç kadınlar ve genç erkekler arasında kutuplaşmayı, ayrımcılığı ve ötekileştirmeyi kültür ve sanat yoluyla azaltmayı, bireysel özgürlükleri teşvik etmeyi ve değişim için diyaloğu artırmayı hedefleyen “Kültür ve Sanat Yoluyla Değişim İçin Diyalog” Projesi kısa adıyla "elele" ihtiyaçlar bağlamında devamlı değişen ve gelişen birçok kavramı içinde barındıran bir kavramlar sözlüğü hazırladı.

İnsan hakları, birlikte iyi yaşam ve diyalogla ilgili kavramların yer aldığı sözlük Hamit Levent Evci ve Neslihan Öztürk'ün uzman desteğiyle hazırlandı.

elele Kavramlar Sözlüğü;

  • Kavramları daha önce hiç duymamış olanların bu kavramlarla tanışmasına katkı sağlıyor,
  • Daha önce bu kavramları duyanların bu kavramları yeniden düşünmesine ve farklı deneyimlere sahip kişilerle tartışmasına alan açmayı hedefliyor,
  • Kavramlarla ilgili var olan bilgi kirliliğinin önüne geçerek doğru bilgi kaynağına erişim için bir alan yaratıyor ve
  • Sadece kavramları tanımlamaya çalışmıyor, kavramlarla ilgili düşündürücü sorular soruyor, Türkiye ve Dünya’daki iyi örnekleri veya kaynakları sizlerle paylaşıyor.

  Kavramlar Sözlüğü’nü buradan inceleyebilirsiniz.

Ayrıca yorumlarınızı ve sunmak istediğiniz katkıları Çevrimiçi elele Diyalog Forumu’na üye olup konu başlığı açarak paylaşabilirsiniz: https://diyalog.elele.eu/

elele
İlgili Eğitim