Skip to main content
Image
Haber yatay görseli
Share

Yeşil Ekonomi Konferansı 24 Nisan’da İstanbul’da Düzenlenecek

17.04.2018
8. Yeşil Ekonomi Konferansı Heinrich Böll Stiftung Derneği Türkiye Temsilciliği, Yeşil Düşünce Derneği ve Troya Çevre Derneği işbirliğiyle 24 Nisan’da İstanbul’da düzenlenecek.

8. Yeşil Ekonomi Konferansı Heinrich Böll Stiftung Derneği Türkiye Temsilciliği, Yeşil Düşünce Derneği ve Troya Çevre Derneği işbirliğiyle 24 Nisan’da İstanbul’da düzenlenecek.

Yenilenebilir Enerji Finansmanı başlığıyla düzenlenecek olan konferansta yenilenebilir enerjinin demokratik, etkin bir biçimde finansmanı için finans ve kamu kuruluşlarına çözüm önerileri ve çözüm sürecine yerel toplulukların dâhil edilmesi ve desteklenmesi konuşulacak.

Yenilenebilir enerji kooperatifleri, diğer tür kooperatifler, belediye merkezli ve yurttaş inisiyatifli yenilenebilir enerji yatırımları için sürdürülebilir bir finans modelinin geliştirme olanaklarını, yurtdışı örnekleri ve Türkiye’deki durum üzerinden tartışmak üzere düzenlenen konferansın programı şöyle:

09:30: Kayıt

10.00 – Açılış Konuşmaları

10.30-12.30 – Avrupa’da Yenilenebilir Enerjinin Finansmanına Dair Durum ve İyi Uygulamalar

Yenilenebilir Enerji Finansman Modelleri ve yaratıcı yatırım örnekleri (Citynvest Project, REScoop, Daan Creupelandt)

REScoop PLUS toolkit Projesi: Kooperatiftler için enerji verimliliği katma değeri (REScoop, Stanislas d’Herbemont, Proje Yöneticisi)

Finansman ve Enerji Demokrasisi bağlamına bir bakış (Think Tank Oikos, Belçika, Dirk Holmens)

Danimarka finans ve yenilenebilir enerji yatırımları örneği (Nordisk Folkecenter, Danimarka- Daniele Pagani)

12.30-13.15 – Ara

13.15-15.15 – Türkiye’de Durum ve Karşılaştırmalı Değerlendirme

Türkiye’de Yenilenebilir Enerjinin Finansmanı, Fırsatlar, Engeller ve Alternatifler (Faruk Telemcioğlu, Günder Genel Sekreteri)

Yenilenebilir Enerji Yatırımları ve TurSEFF (Asuman Sönmez, Türkiye Sürdürülebilir Enerji Finansman Programı – TurSEFF, İş Geliştirme Müdürü)

Yenilenebilir Enerjiyi Karbon Vergisiyle ve Fosil Yakıt Teşviklerinden Vazgeçerek Finanse Etmek: Türkiye için İzlenebilir Bir Yol Önerisi (Doç. Dr. Sevil Acar, Altınbaş Üniversitesi)

Türkiye’de Yenilenebilir Elektrik Üretim Teknolojilerinde 2026’ya Kadar Yatırım Potansiyeli (Dr. Değer Saygın, SHURA Energy Transition Centre, Director)


Kayıt Olmak İçin: 
http://bit.ly/ye8kayit

Tarih: 24 Nisan 2018 Salı

Saat: 10.00 - 15.15,

Yer: Cezayir Toplantı Salonu / Kuloğlu Mh., Hayriye Cd. No:12, 34425  Beyoğlu/İstanbul

İlgili Dosyalar:

  1. BAŞLIK YOK [PNG] [133.36K]
Share
İlgili Eğitim