Ana içeriğe atla
Image
Faaliyet
Share

ESYO ve STGM Eskişehir Yerel Destek Merkezi kadınlarından destek

31.05.2010
Eskişehir Sivil Yerel Oluşumu ve STGM Eskişehir, 8 Mart Dünya Kadınlar günü vesilesiyle bir basın açıklaması yaparak kadın örgütlenmesine desteklerini yinelediler: “Bizler eşitlik ve hakkaniyetten yanayız. Bu, eşitliğin her alanda olması ve farklılıkların zenginliği ile ilişkilidir. Sivil toplumun gelişimi ve ilerlemesi kadın-erkek demeden herkesin gelişmesi ve eşit düzeyde katılımı ile olacaktır.

İçerik Alınlık Resmi

Eskişehir Sivil Yerel Oluşumu ve STGM Eskişehir, 8 Mart Dünya Kadınlar günü vesilesiyle bir basın açıklaması yaparak kadın örgütlenmesine desteklerini yinelediler:

“Bizler eşitlik ve hakkaniyetten yanayız. Bu, eşitliğin her alanda olması ve farklılıkların zenginliği ile ilişkilidir. Sivil toplumun gelişimi ve ilerlemesi kadın-erkek demeden herkesin gelişmesi ve eşit düzeyde katılımı ile olacaktır.

Biz “Kadın ve erkek eşittir” demiyoruz, bunun algılarda kabul edilmesi ve yerleşmesi gerekliliğini savunuyoruz. Algılardaki bu kapsamdaki değişim, kadının her alanda yerini almasını ve katılımcılığını kolaylaştıracaktır. Kafalardaki bu yanlış algı, kadının zaten kendisinin olan bu hakkını kullanmasına engel olmaktadır.  Kadın hakları insan hakları kavramından ayrı tutulamaz. Kadın her yerde ve herkes için geçerli olan haklara sahiptir. Eskişehir Sivil Yerel Oluşumu ve STGM Eskişehir Yerel Destek Merkezi olarak örgütlenmeyi, özellikle “kadın” alanında gösterilen örgütlü çabayı önemsiyoruz ve destekliyoruz.
Herkesin eşit olarak algılandığı ve yaşadığı bir sivil toplum mümkündür ve bu yaşamda gelişim; herkesin öncelikle düşünsel anlamda gelişimi ile başlayacaktır, diyoruz.”

Share
İlgili Eğitim