Ana içeriğe atla
Image
teknik rapor yayında
Share

EU Login ve PADOR Videoları Yayında

11.04.2019
Sivil toplum örgütlerinin Avrupa Birliği tarafından desteklenen hibe programlarına başvuru sürecinde Avrupa Komisyonu tarafından kullanılan sistemlere kayıt süreçlerini kolaylaştırmak amacıyla EU Login ve  PADOR tanıtım ve uygulama videolarına youtube kanalımızdan erişebilirsiniz.

EU Login, Avrupa Komisyonu'nun kullandığı kimlik tanımlama sistemidir. PADOR ( Potansiyel Başvuran Verisi Çevirimiçi Kayıt Sistemi) ise EuropeAid tarafından yönetilen ve Avrupa Komisyonu hibelerine başvuran kuruluşların bilgilerinin yer aldığı bir veri tabanıdır. 

PADOR, Avrupa Birliği'nin “Potansiyel Başvurucular için Internet üzerinden Veri Kaydı Bankası”dır. Potansiyel yararlanıcı örgütler bu veri bankasına kendileri kayıt yaptırabilir ve bu kayıtları güncelleyebilirler. Bu veri bankasına sağlanan kayıt bilgileri, belirli bir proje ile ilgili değil, örgütün kendisi hakkındaki bilgilerdir. Bu veriler Avrupa Komisyonu tarafından başvuru çağrılarına yanıt veren örgütlerin operasyonel ve finansal kapasite kriterleri hakkında bilgi edinmesini ve örgütün yapısının başvurduğu çağrıya uygunluğunu kontrol etmesine olanak sağlamaktadır. 

 

Share
İlgili Eğitim