Ana içeriğe atla
Image
kodlama
Share

FIRST Robitics Competition Katılımcılarını Bekliyor!

Fikret Yüksek Vakfı'nın düzenlediği 2024 Sezonu FIRST Robotics Competition turnuvaları 28 ülke ve 100.000’e yakın öğrenci ile Türkiye dahil 7 ülkenin ev sahipliğinde gerçekleşecek. Volkswagen Arena/ İstanbul'da düzenlenecek ve 4 bölgesel etkinlikten oluşan turnuvaya katılım ücretsiz.

Uluslararası lise robotik yarışması FIRST Robitics Competition her yıl lise öğrencilerinden, koçlardan ve mentorlardan oluşan ekiplere ev sahipliği yapıyor. Mart ayında Volkswagen Arena/ İstanbul'da gerçekleşecek ve dört turnuvadan oluşan etkinlik katılımcılarını bekliyor. Etkinliğe katılım ücretsiz. Takımınızı kurabilir ya da izleyici olarak katılabilirsiniz. 

Detaylı bilgi için tıklayın.

FIRST Robotics Competition Nedir?

"Robot’dan daha fazlası" sloganı ile hazırlanan FIRST Robotics Competition’da, bir takımda farklı alanlarda çalışabilecek öğrencilerin olması gerekmektedir. Takımlar, hazırlık sürecinde sponsorluk, tasarım, sosyal medya yönetimi, elektronik, programlama ve mekanik gibi ekipler oluşturarak, profesyonel bir işletme gibi çalışma imkanı bulabilirler. Bu program, farklı alanlarda uzmanlaşmak isteyen öğrencilerin bir araya gelmesini ve belirlenen sürede takım olarak ortak bir çalışma yürütmelerini sağlar. Bu sayede öğrenciler, birbirlerinin yeteneklerinden faydalanarak, güçlü ve zayıf yönlerini keşfedebilirler. FIRST Robotics Competition, sadece robot yapımı değil, aynı zamanda liderlik, takım çalışması ve iletişim gibi önemli becerilerin geliştirilmesine de yardımcı olur.

Takım kurma rehberi için tıklayın. 

Etkinlik Tarihleri

  • 5-7 Mart 2024        İstanbul Regional
  • 8-10 Mart 2024      Bosphorus Regional
  • 19-21 Mart 2024    Haliç Regional
  • 22-24 Mart 2024    Marmara Regional 

Etkinlik Alanı: Volkswagen Arena

Huzur Mah. Maslak Ayazağa Cad. Ayazağa Cendere Yolu No: 4 SARIYER / İstanbul 
Ziyaret Saatleri: 08:00 - 18:30 
Giriş: Ücretsiz!

FIRST Robitics Competition Davetiye

 

İlgili Eğitim