Ana içeriğe atla
Image
fon kaynakları 2
Share

Açık Teknoloji Vakfı

Güncelleme Tarihi
Açık Teknoloji Vakfı, internet özgürlüğü alanında çalışan sivil ve özel kurumları ve araştırmacıları desteklemek için çeşitli hibe programları yürüten bir vakıftır. 
Fon Veren:
Vakıflar ve Bağımsız Kuruluşlar

Ülke

Amerika Birleşik Devletleri

Kurum Hakkında

Açık Teknoloji Vakfı, internet özgürlüğü alanında çalışan sivil ve özel kurumları ve araştırmacıları desteklemek için çeşitli hibe programları yürüten bir vakıftır. 

Öncelikli Alanlar

İnternet erişimi, erişim hakkında farkındalık, çevrimiçi tehditlere karşı güvenlik, internet güvenliği konularında araştırma, teknoloji geliştirme, test etme ve eğitim faaliyetleri.

Başvuru Hakkında

Vakfın 3 farklı hibe programı vardır: 

  • Çekirdek Altyapı Fonu (The Core Infrastructure Fund), dijital güvenlik ve internet özgürlüğünü güçlendiren “blok teknoloji” ve altyapı projelerini destekler. 6-18 aylık projelere 5.000-300.000 ABD doları arasında destek sağlar. Başvurular 2 ayda bir değerlendirilir. 
  • Hızlı Cevap Fonu (The Rapid Response Fund), İfade özgürlüğü baskılanan örgüt, topluluk ya da bireyler için kısa sürede müdahale gerektiren acil dijital tehditlere karşı kullanılır. Dijital sorunun çözümü için teknik ya da 5.000-50.000 ABD doları arasında, ortalama olarak 25.000 ABD doları tutarında finansal destek sağlanır. 
  • İnternet Özgürlüğü Fonu (The Internet Freedom Fund), insan haklarını, internet özgürlüğünü, risk altındaki kullanıcılar için güvenli iletişimi güçlendiren, açık ve erişilebilir teknoloji projeleri için bireylere ve örgütlere destek sağlar. 6-18 aylık projeler için en fazla 300.000 ABD doları, ortalama olarak 50.000-200.000 ABD doları destek sağlanır. 

Web sitesi: https://www.opentech.fund/

Ayrıntılı Bilgi:

https://www.opentech.fund/requests/core-infrastructure-fund

https://www.opentech.fund/requests/rapid-response-fund

https://www.opentech.fund/requests/internet-freedom-fund

İletişim

E-posta: [email protected]

Image
YouTube Kanalı
Image
YouTube Kanalı

STGM YouTube Kanalı

STGM YouTube Kanalı'nda çeşitli eğitimler, sunumlar ve sivil alana dair güncel tartışmalar yer alıyor. Kanalımızı şimdi inceleyin, abone olun.

Haziran 2024