Ana içeriğe atla
Image
fon kaynakları 2
Share

A.J. Muste Hafıza Enstitüsü 

Güncelleme Tarihi
A.J. Muste Hafıza Enstitüsü, şiddetsizlik ve sosyal adaleti desteklemek için farklı hibe programları yürütmektedir.
Fon Veren:
Vakıflar ve Bağımsız Kuruluşlar

Ülke

Amerika Birleşik Devletleri

Kurum Hakkında

A.J. Muste Hafıza Enstitüsü, şiddetsizlik ve sosyal adaleti desteklemek için farklı hibe programları yürütmektedir. Sosyal Adalet Fonu ve Şiddetsizlik Eğitim Fonu tabandan aktivistleri destekleyen, merkezi fon kaynaklarına erişimi sınırlı olan küçük bütçeli örgütleri öncelikli olarak destekleyen programlarıdır. 

Öncelikli Alanlar

Ölüm cezasının yasaklanması, işçi örgütlenmesinin desteklenmesi, göçmen haklarının güçlendirilmesi, nükleer silahların yasaklanması. 

Başvuru Hakkında

Sosyal Adalet Fonuna başvuru iki aşamalıdır. Ön başvuruyu geçenlerden tam başvuru istenir. Başvurular İngilizce olarak ve e-posta yoluyla yapılır. 50.000 ABD dolarının altındaki projeler ve son yıllık geliri 500.000 ABD dolarının altındaki örgütler desteklenir.

Şiddetsizlik Eğitim Fonu, sosyal adalet programları ve kampanyaları için şiddetsizliğin teoride ve pratikte nasıl kullanılacağını üzerine eğitimler için 4.000 ABD dolarına kadar destek sağlar. Eğiticilerin eğitimi ya da kampanyaya katılanların eğitimi için kullanılabilir. Başvurular İngilizce olarak ve e-posta yoluyla yapılır. 

Ayrıntılı Bilgi:
https://ajmuste.org/programs

Web Sitesi: https://ajmuste.org/

İletişim

E-posta: [email protected]

Image
YouTube Kanalı
Image
YouTube Kanalı

STGM YouTube Kanalı

STGM YouTube Kanalı'nda çeşitli eğitimler, sunumlar ve sivil alana dair güncel tartışmalar yer alıyor. Kanalımızı şimdi inceleyin, abone olun.

Haziran 2024