Ana içeriğe atla
Image
fon kaynakları 2
Share

Avrupa Demokrasi Vakfı

Güncelleme Tarihi
Avrupa Demokrasi Vakfı (EED), 2013 yılında Avrupa Birliği (AB) ve AB üye devletleri tarafından Avrupa Komşulukları (Doğu Ortaklığı - EaP - ve Orta Doğu ve Kuzey Afrika - MENA), Batı Balkanlar ve Türkiye’de demokrasiyi teşvik etmek amacıyla kurulmuş bağımsız, hibe veren bir kuruluştur.
Fon Veren:
Avrupa Birliği

Ülke

Belçika, Avrupa Birliği

Öncelikli Alanlar

Yolsuzlukla mücadele ve hesap verilebilirlik, bağımsız medya, sivil aktivizm ve katılım, insan hakları, insan hakları izleme, kadın hakları, toplumsal cinsiyet ve cinsel yönelim, kültür ve sanat, gençlik hakları

Başvuru Hakkında

EED, çoğulcu, demokratik bir siyasi sistem oluşturmayı hedefleyen sivil toplum örgütlerini, demokrasi yanlısı hareketleri, sivil ve siyasi aktivistler ile bağımsız medya platformlarını ve gazetecileri desteklemektedir. Bu desteklenenler, yeni oluşturulmuş veya kayıtlı olmayan örgütler, resmi olmayan platformlar, gençlik grupları ve bireyler de olabilir. Özellikle, diğer bağışçılar ve mevcut AB araçları tarafından desteklenemeyenleri desteklemeyi amaçlar. Destekler, demokratik değerlere bağlılık, insan haklarına saygı ve şiddetsizlik ilkelerinin göz önünde bulundurulmasına bağlıdır.

Türkçe başvuru yapma imkanı sağlamaktadır. Başvurular için https://apply.democracyendowment.eu/Apply/tr adresine bakınız.

Ayrıntılı Bilgi: https://www.democracyendowment.eu/index.html
 

Image
YouTube Kanalı
Image
YouTube Kanalı

STGM YouTube Kanalı

STGM YouTube Kanalı'nda çeşitli eğitimler, sunumlar ve sivil alana dair güncel tartışmalar yer alıyor. Kanalımızı şimdi inceleyin, abone olun.

Temmuz 2024