Ana içeriğe atla
Image
fon kaynakları 2
Share

Birleşmiş Milletler Demokrasi Fonu (UNDEF)

Güncelleme Tarihi
UNDEF, sivil toplumun sesini duyurabileceği, insan haklarını gündeme getiren ve demokratik sürece bütün grupların katılımını sağlayan projeleri desteklemek üzere Birleşmiş Milletler Genel Sekreteryası tarafından kurulmuştur. Fonun büyük bir kısmı sivil toplum örgütlerine verilmektedir. 
Konu:
Fon Veren:
Birleşmiş Milletler

Program Hakkında

UNDEF, sivil toplumun sesini duyurabileceği, insan haklarını gündeme getiren ve demokratik sürece bütün grupların katılımını sağlayan sivil toplum örgütlerine verilmektedir. 

Öncelikli Alanlar

Cinsiyet eşitliği, hukukun üstünlüğü ve insan hakları, gençlik, kamu-sivil toplum ilişkisi, medya ve bilgi özgürlüğü, seçim süreçleri. 

Başvuru Hakkında

Sivil toplum örgütleri ve devletten bağımsız çalışan kuruluşlara, bağımsız ve anayasal organlara, küresel ve bölgesel, devletler arası organ, kuruluş ve derneklere fon verir.

Demokratik diyalog ve anayasal süreçlere destek, sivil toplumun güçlenmesi ve kadınların dâhil edilmesi, yurttaşlık eğitimi ve seçmen kaydı, vatandaşların bilgiye ulaşması, sivil topluma destek olarak katılım hakları ve hukukun üstünlüğü konularında aktiviteleri kapsayacak projelere destek olunur.

Fon, 2 sene süreli olarak verilir. Proje başına, 100.000 ile 300.000‘a ABD Doları tutar aralığında hibe vermektedir. Başvurular İngilizce veya Fransızca olarak online olarak yapılır. Ön başvuru sürecinden geçen kurumların, onay e-postası aldıktan 6 hafta sonra tam başvuru sürecini tamamlamaları gerekir.

Ayrıntılı Bilgi: https://www.un.org/democracyfund/

İletişim

E-posta: [email protected]

Image
YouTube Kanalı
Image
YouTube Kanalı

STGM YouTube Kanalı

STGM YouTube Kanalı'nda çeşitli eğitimler, sunumlar ve sivil alana dair güncel tartışmalar yer alıyor. Kanalımızı şimdi inceleyin, abone olun.

Haziran 2024