Ana içeriğe atla
Image
fon kaynakları 2
Share

Bolu Bağışçılar Vakfı

Güncelleme Tarihi
07.10.2020
Vakfın amacı, Bolu ilinin yaşam kalitesini yükseltmek, yaşanabilir kent olgusuna ulaştırmak, öncelikli sorunlarını çözmeye yönelik girişimlere, bireylere ve STÖ’lere maddi ve manevi destek sağlamaktır.
Konu:
Fon Veren:
Vakıflar ve Bağımsız Kuruluşlar

Ülke

Türkiye

Kurum Hakkında

Vakıf, dünyada örnekleri çok, ancak Türkiye’de örneği olmayan bir sosyal vakıf türüdür. Dünyada uygulanan yeni vakıf anlayışı çerçevesinde Bolu’da yaşayan, insanlığa hizmeti görev edinmiş ve sosyal sorumluluk duygusu olan 32 önder bağışçı tarafından kurulmuş sosyal içerikli bir vakıftır.

Vakfın amacı, Bolu ilinin yaşam kalitesini yükseltmek, yaşanabilir kent olgusuna ulaştırmak, öncelikli sorunlarını çözmeye yönelik girişimlere, bireylere ve STÖ’lere maddi ve manevi destek sağlamaktır. Vakfın, hibe destekli projeler ve yayın destekli projeler olmak üzere iki farklı çalışma alanı vardır. Vakıf, ayrıca burs vermektedir. 

Öncelikli Alanlar

Toplumsal Gelişme Hibe programları ilin yaşam kalitesini artırıcı tüm faaliyetler ile STÖ’lerin sosyal problemlerinin çözümü ile ilgili projeleri kapsar. Projelerden beklenen çıktılar, toplumsal adalet, istihdam oluşturmak, toplumsal katılım, araştırma, savunuculuk ve yaratacağı etkidir.

Başvuru Hakkında

T.C. yasalarına göre kurulmuş ve Bolu’da yerleşik olan dernek, vakıf, meslek örgütü, kooperatif, üniversite ve eğitim kurumları ile bireyler (‘Daha Güzel Bir Bolu İçin’ proje üreten kişiler) hibe başvurusunda bulunabilirler.

Hibe programı kapsamında diğer kuruluşlarla işbirliği teşvik edilmektedir ve bu nedenle ortakları bulunan projelere öncelik verilmektedir. Kamu kurum ve kuruluşları, yerel yönetimler, uluslararası STÖ’ler ve/veya özel sektör projelere ortak olabilirler ancak hibeden yararlanamazlar. Başvuru internet sitesi üzerinden gerçekleşir. Başvurudan yaklaşık 40 gün sonra sonuçlar duyurulur.

Ayrıntılı Bilgi: https://bbv.org.tr/projeler/proje-yonetmeligi

Web Sitesi: www.bbv.org.tr

İletişim

E-posta: [email protected]

 

Image
YouTube Kanalı
Image
YouTube Kanalı

STGM YouTube Kanalı

STGM YouTube Kanalı'nda çeşitli eğitimler, sunumlar ve sivil alana dair güncel tartışmalar yer alıyor. Kanalımızı şimdi inceleyin, abone olun.

Eylül 2022