Ana içeriğe atla
Image
fon kaynakları 2
Share

CIVICUS: Yurttaş Katılımı İçin Dünya İttifakı-Kriz Dönemleri Eylem Fonu

Güncelleme Tarihi
CIVICUS, ulusal sivil toplum örgütlerine zaman kısıtı bulunan durumlarda acil savunuculuk çalışmaları için “Kriz Dönemleri Eylem Fonu” ile küçük hibeler vermektedir.
Konu:
Fon Veren:
Vakıflar ve Bağımsız Kuruluşlar

Ülke 

Küresel

Kurum Hakkında

Yerel, ulusal ve uluslararası alanda aktif olarak faaliyet gösteren sivil toplum örgütleri sivil ağlar, mesleki örgütlenmeler ve fon kuruluşlarından oluşan bir ağ olan CIVICUS, demokrasinin esaslarından olan yurttaş katılımının desteklenmesi yönünde önemli savunuculuk çalışmaları yürütmektedir. CIVICUS, ulusal sivil toplum örgütlerine zaman kısıtı bulunan durumlarda acil savunuculuk çalışmaları için “Kriz Dönemleri Eylem Fonu” ile küçük hibeler vermektedir.

Öncelikli Alanlar

Sivil toplumu tehdit eden durumlara karşı acil savunuculuk çalışmaları.

Başvuru Hakkında 

Kriz Dönemleri Eylem Fonu, bütün sivil toplum örgütlerine açıktır. Fon, bireysel durumlarla ilgilenmek yerine, sivil toplum sektörünü, var oluşuna yönelik sistematik tehditlerden korumayı hedefler. Bu tehditlere örnekler; yeni çıkan ya da kısıtlayıcı yasalar, insan hakları savunucularının sistematik olarak hedeflenmesi, sivil toplum kuruluşlarının sebepsizce kapatılması, sivil toplum örgütlerine yönelik mali tehditlerin oluşmasıdır. Başvurular en fazla 6 aylık bir dönemi kapsamalı ve 10.000 ABD Dolarını geçmemelidir. 

Başvuru için, kurumun internet sitesinde yer alan başvuru ve bütçe formu doldurulur, gerekli tüm başvuru bilgileri sitede yer alan rehberde bulunmaktadır. Başvurular, aşağıdaki iletişim adresine e-posta yolu ile gönderilir.

Ayrıntılı Bilgi: https://www.civicus.org/index.php/what-we-do/defend/crisis-response-fund

Web Sitesi: https://www.civicus.org/

İletişim

E-posta: [email protected]

Image
YouTube Kanalı
Image
YouTube Kanalı

STGM YouTube Kanalı

STGM YouTube Kanalı'nda çeşitli eğitimler, sunumlar ve sivil alana dair güncel tartışmalar yer alıyor. Kanalımızı şimdi inceleyin, abone olun.

Temmuz 2024