Ana içeriğe atla
Image
fon kaynakları 2
Share

Çocuklar İçin Küresel Fon

Güncelleme Tarihi
07.10.2020
Çocuklar için Küresel Fon, tüm dünyada çocukların değerleri için çalışır. Bunun için yaratıcı ve toplum tabanlı organizasyonlara hibeler sağlayarak, dünyada yardıma ihtiyacı olan birçok çocuğa destek olur.
Konu:
Fon Veren:
Vakıflar ve Bağımsız Kuruluşlar

Ülke

Amerika Birleşik Devletleri

Kurum Hakkında 

Çocuklar İçin Küresel Fon, tüm dünyada çocukların değerleri için çalışır. Bunun için yaratıcı ve toplum tabanlı organizasyonlara hibeler sağlayarak, dünyada yardıma ihtiyacı olan birçok çocuğa destek olur. Çocuk kitapları, filmleri ve belgesel fotoğrafçılığı kullanarak bu alanda bilinci yükseltmek için çalışmalar yapar.

Öncelikli Alanlar

Çocuk emeğinin sömürüsü, eğitim, sağlık, ırkı, cinsiyeti ve cinsel yönelimi nedeniyle dışlanmış çocuklar,  HIV/AIDS’li çocuklar, çocukların cinsel istismarı ile mücadele.

Başvuru Hakkında 

Kâr amacı gütmeyen organizasyonlar, hibe başvurusunda bulunabilirler. Başvuran kurumların doğrudan çocuklar ve gençlerle çalışıyor olması gerekir. Sadece savunuculuk ve araştırma yapan kurumlara destek olunmamaktadır.

Özellikle ekonomik ve sosyal olarak temel hizmet ve desteklerden faydalanamayan çocuklarla çalışan kurumlar tercih edilir. (Sokakta çalışan ve yaşayan çocukları, emek sömürüsü ve ticari cinsel sömürü mağduru çocuklar, AIDS’li kimsesiz çocuklar, ulaşılması zor kırsal bölgelerde yaşayan çocuklar ve diğer yardıma muhtaç ve dışlanmış çocuklar).

Başvuran kurumun yıllık bütçesinin 200.000 ABD Dolarını geçmemesi gerekir. Özellikle yeni başvurularda yıllık bütçeleri 25.000 ABD Doları – 10.000 ABD Doları olan kurumlarla çalışılmaktadır. Bunun sebebi, gelişimlerinin başındaki kurumlara destek olmaktır. İlk aşamada ön başvuru yapılır. Online başvuru formu internet sitesinde yer almaktadır ve her zaman başvuru yapılabilir. Ön başvurunun olumlu olması halinde başvuran kurumdan tam başvuru formu istenir.

Web Sitesi: https://globalfundforchildren.org/

İletişim

E-posta: [email protected]

İlgili İçerikler
Image
YouTube Kanalı
Image
YouTube Kanalı

STGM YouTube Kanalı

STGM YouTube Kanalı'nda çeşitli eğitimler, sunumlar ve sivil alana dair güncel tartışmalar yer alıyor. Kanalımızı şimdi inceleyin, abone olun.

Mart 2021

1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4