Ana içeriğe atla
Image
fon kaynakları 2
Share

Friedrich Ebert Derneği

Güncelleme Tarihi
07.10.2020
Friedrich Ebert Derneği (FES) Türkiye’de bilgi ve deneyim alışverişini desteklemek amacıyla Türkiyeli ortakları ile birlikte çalışma grupları, seminerler, toplantılar ve uluslararası konferanslar düzenlemektedir.
Konu:
Fon Veren:
Vakıflar ve Bağımsız Kuruluşlar

Ülke

Almanya

Kurum Hakkında

FES, sosyal demokrasi fikirlerine ve temel değerlerine bağlı, kamu yararına çalışan, özel, bağımsız ve kültürel bir kuruluştur. Sosyal adaletin, demokrasi ve uluslararası dayanışmanın desteklenmesi gibi gelecek ile ilgili önemli meseleler hakkında kurulan diyaloglar Friedrich-Ebert-Stiftung’un Türkiye’deki çalışmalarının merkezini teşkil etmektedir.

FES, Türkiye’de bilgi ve deneyim alışverişini desteklemek amacıyla Türkiyeli ortakları ile birlikte çalışma grupları, seminerler, toplantılar ve uluslararası konferanslar düzenlemektedir.

Öncelikli Alanlar

FES, Türkiye’de kendisine üç çalışma alanı belirlemiştir:

  • Demokrasinin desteklenmesi, insan haklarının ve hukuk devletinin korunması;
  • Türkiye'de ekonomik ve sosyal kalkınma
  • Türkiye'nin dış politikası.

Başvuru Hakkında

FES, Türkiye’de kadın örgütleri, sendikalar, meslek kuruluşları, dernekler, araştırma kuruluşları, think tank (düşünce kuruluşları) gibi Sivil Toplum Örgütlerinin yanı sıra üniversiteler, hükümet kurumları ve uluslararası örgütlerle de ortaklık yolu ile birlikte çalışmaktadır.

FES’in, sivil toplum örgütleri için bir hibe programı yoktur. Ancak, Sivil toplum örgütleri tasarladıkları projeleri ortaklık oluşturma amacı ile FES’e sunabilirler ve teklifin değerlendirmesi sonucunda olumlu karşılanırsa, FES ile işbirliği halinde projelerini gerçekleştirebilirler.

Ayrıntılı Bilgi:

http://www.festr.org/pages/tuerkce/calisma-alanlarimiz.php 

Web Sitesi: http://fes-tuerkei.org/pages/tuerkce/giris-sayfasi.php

İletişim 

E-posta: [email protected]

Image
YouTube Kanalı
Image
YouTube Kanalı

STGM YouTube Kanalı

STGM YouTube Kanalı'nda çeşitli eğitimler, sunumlar ve sivil alana dair güncel tartışmalar yer alıyor. Kanalımızı şimdi inceleyin, abone olun.

Ağustos 2022