Ana içeriğe atla
Image
fon kaynakları 2
Share

HOPES

Güncelleme Tarihi
07.10.2020
HOPES (Higher and Further Education Opportunities and Perspectives for Syrians) Avrupa Birliği’nin Suriye Krizi’ne yönelik bölgesel yardım fonu tarafından finanse edilen ve Alman Akademik Değişim Servisi (DAAD), British Council, Campus France ve Nuffic tarafından yürütülen 12 milyon Euroluk bir projedir.
Fon Veren:
Avrupa Birliği

Kurum Hakkında

HOPES (Higher and Further Education Opportunities and Perspectives for Syrians) Avrupa Birliği’nin Suriye Krizi’ne yönelik bölgesel yardım fonu tarafından finanse edilen ve Alman Akademik Değişim Servisi (DAAD), British Council, Campus France ve Nuffic tarafından yürütülen 12 milyon Euroluk bir projedir.

Projeninin amacı, orta öğrenim sonrası yaşlarda olan ve Suriye’den gelen mülteciler ile yüksek sayıdaki mülteci akınından etkilenen ev sahibi ülkelerin gençlerinin kaliteli yüksek ve ileri eğitime erişimini kolaylaştırmaktır.

HOPES Projesi (Suriyeliler için Yüksek ve İleri Öğrenim İmkanları ve Perspektifleri) Mısır, Kuzey Irak, Ürdün, Lübnan ve Türkiye’de, Suriye’den gelen sığınmacıları ve durumdan etkilenen yerel halkları desteklemek amacıyla yerel ve bölgesel eğitim kurumları tarafından yürütülen yenilikçi, kısa süreli eğitim projelerine fon sağlamaktadır.

Öncelikli Alanlar

Yüksek ve İleri Öğrenim gören ya da dil kursları alan hedef grupların, 18-32 (ortaöğrenim sonrası) yaş aralığındaki hem Suriyeli hem de Türk gençlerin sayısını arttırmak, Eğitim kurumlarının mültecilerin eğitimi konusundaki kapasite artırımı sağlayarak hem Suriyeli hem de Türk gençlerin yüksek ve ileri eğitime erişim olanaklarını arttırmak mültecilerin eğitiminin online kaynaklar, yenilikçi derslere daha iyi erişim ve eğitim desteği ile güçlendirilmesidir.

HOPES Projesi, Suriyeli mülteciler ile yerel halk arasındaki sosyal uyum ve diyaloğun geliştirilmesine katkıda bulunan projeleri desteklemektedir.

Başvuru Hakkında

Mısır, Kuzey Irak, Ürdün, Lübnan, Türkiye ve/veya Suriye’den örgütler başvurabilir. Yerel örgütler, faaliyetleri çerçevesinde, maksimum 12 aylık bir süre için € 6.000’dan € 60.000’ya kadar fon talep edebilirler. İnternet sitesinde yer alan başvuru belgelerinin İngilizce doldurularak e-posta yoluyla yollanması gerekmektedir. 

Ayrıntılı Bilgi:  http://www.hopes-madad.org/call-for-proposal/

İletişim

http://www.hopes-madad.org/contact/

Image
YouTube Kanalı
Image
YouTube Kanalı

STGM YouTube Kanalı

STGM YouTube Kanalı'nda çeşitli eğitimler, sunumlar ve sivil alana dair güncel tartışmalar yer alıyor. Kanalımızı şimdi inceleyin, abone olun.

Mayıs 2022