Ana içeriğe atla
Image
fon kaynakları 2
Share

Hrant Dink Vakfı Türkiye-Ermenistan Seyahat Fonu

Güncelleme Tarihi
07.10.2020
Türkiye- Ermenistan ilişkilerinin güçlenmesi amacıyla kurulan Seyahat Fonu, iki ülkeden sivil toplum, gençlik ve gönüllülük politikaları, insan hakları ve demokrasi, eğitim, çevre, tarih, kültür-sanat, kalkınma, spor, bölgesel işbirliği ve Avrupa entegrasyonu gibi çeşitli temalar çerçevesinde gerçekleştirilecek işbirliklerine katkı sunmayı amaçlıyor.
Konu:
Fon Veren:
Vakıflar ve Bağımsız Kuruluşlar

Ülke

Türkiye 

Kurum Hakkında

Hrant Dink Vakfı, 2007 yılında diyalog, barış ve empati kültürünü geliştirmek amacıyla kurulmuştur. 

Başvuru Hakkında

Hrant Dink Vakfı, Seyahat Fonunu 2004 yılında Türkiye- Ermenistan ilişkilerinin güçlenmesi amacıyla kurdu. Fon, iki ülkedeki gençler, üniversite öğrencileri, üniversite kulüpleri, sivil toplum örgütleri, meslek örgütleri, yerel gençlik girişimleri, lise öğrencileri ve öğretmenleri, akademisyen ve araştırmacılar, gazeteciler, sanatçılar, spor kulüpleri, sporcular, iş dünyası ve yerel yönetimlerin komşu ülkeye belirli amaçlarla yapacakları seyahatlere destek vermeyi amaçlayan bir fon havuzu olarak kurgulandı.

Vakıf, Seyahat Fonu ile Ermenistan ve Türkiye’den sivil toplum, gençlik ve gönüllülük politikaları, insan hakları ve demokrasi, eğitim, çevre, tarih, kültür-sanat, kalkınma, spor, bölgesel işbirliği ve Avrupa entegrasyonu gibi çeşitli temalar çerçevesinde gerçekleştirilecek işbirliklerine katkı sunmayı amaçlıyor.

Öncelikli Alanlar

Seyahat Fonu, komşu ülkede ortak bulma ve ağ kurma faaliyetleri, fizibilite ziyaretleri, sınır ötesi işbirliği projeleri, proje hazırlık toplantıları, değişim programları, eğitim ve dil öğrenme, akademik işbirliği, araştırma ve tez yazımı, sivil toplum örgütlerinde gönüllülük, kültür ve sanat alanında ortak üretimler ve yukarıda belirtilen tematik alanlarda toplantı, panel, seminer, konferans, atölye, sergi, konser ve benzeri etkinliklerin organizasyonu ya da bu etkinliklere katılım amaçlı faaliyet türlerini destekliyor. 

Türkiye ve Ermenistan vatandaşları, Türkiye ve Ermenistan’da ikameti olan bireyler, Türkiye ve Ermenistan merkezli veya bu iki ülkenin birinde faaliyet gösteren kâr amacı gütmeyen grup, inisiyatif ve kuruluşlar Seyahat Fonu yararlanıcısı olabilirler.

Seyahat Fonu yararlanıcılarının, komşu ülke ile ilgili izlenim ve deneyimleri, ziyaret sonrasında Sınırları Aşıyoruz internet sitesi üzerinden paylaşılmaya devam edecek.

Ayrıntılı Bilgi: https://hrantdink.org/tr/faaliyetler/projeler/turkiye-ermenistan-programi/turkiye-ermenistan-seyahat-fonu/38-turkiye-ermenistan-seyahat-fonu

Web Sitesi: https://hrantdink.org/tr/

İletişim

E-posta: [email protected]

Image
YouTube Kanalı
Image
YouTube Kanalı

STGM YouTube Kanalı

STGM YouTube Kanalı'nda çeşitli eğitimler, sunumlar ve sivil alana dair güncel tartışmalar yer alıyor. Kanalımızı şimdi inceleyin, abone olun.

Mayıs 2022