Ana içeriğe atla
Image
fon kaynakları 2
Share

İsveç Başkonsolosluğu Türk-İsveç İşbirliği Birimi

Güncelleme Tarihi
Türk-İsveç İşbirliği Birimi demokrasi, insan hakları ve cinsiyet eşitliği gibi konularda Türkiye’deki toplumsal tartışmalara katkı sunmaktadır. Bu kapsamda Türk-İsveç İşbirliği Birimi, her yıl belli sayıda projeye finansal destek sağlar.
Konu:
Fon Veren:
Elçilikler

Program Hakkında

İstanbul İsveç Başkonsolosluğu bünyesindeki Türk-İsveç İşbirliği Birimi, İsveç Hükümeti tarafından 2001 yılında kurulmuştur. Birimin görevi, Türkiye’nin Avrupa Birliği’ne tam üyelik doğrultusunda sürdürdüğü reform sürecini desteklemektir. Türk-İsveç İşbirliği Birimi demokrasi, insan hakları ve cinsiyet eşitliği gibi konularda Türkiye’deki toplumsal tartışmalara katkı sunmaktadır. Bu kapsamda Türk-İsveç İşbirliği Birimi, her yıl belli sayıda projeye finansal destek sağlar.

Öncelikli Alanlar

İnsan hakları, cinsiyet eşitliği, demokrasi, çoğulcu sivil toplum.  

Başvuru Hakkında

Finansal destek için akademik, siyasi, kültürel kurum ve kuruluşlar, devlet kurum ve kuruluşları, sivil toplum örgütleri, dernekler, vakıflar ve düşünce kuruluşları başvuruda bulunabilir.  Bireysel başvurular ve şirket başvuruları kabul edilmemektedir.

Değerlendirme sürecine dâhil olabilmesi için başvuru formunun İngilizce olarak doldurulması gerekmektedir ve istenen tüm bilgilerin eksiksiz olarak Başkonsolosluğa sunulması mecburidir. Rehber ve başvuru formu, internet sitesinde yer almaktadır.

Proje başvurusunda, projenin hangi alanda ya da alanlarda olacağı açıkça belirtilmelidir. Eğer proje, yukarıda belirtilen öncelikli alanlarda değilse, başvurmadan önce iletişim adresine yazarak ön bilgi alınabilir. Başvurular, web sayfasında yayınlanan çağrılar kapsamında alınmaktadır. Proje başvuru bütçesi Türk Lirası olarak düzenlenmelidir. Başvurular e-posta ve posta ile yapılabilir.

Ayrıntılı Bilgi: https://www.swedenabroad.se/tr/about-sweden-non-swedish-citizens/t%C3%BCrk%C3%A7e/kalk%C4%B1nma-%C4%B0%C5%9Fbirli%C4%9Fi/t%C3%BCrk-%C4%B0sve%C3%A7-%C4%B0%C5%9Fbirli%C4%9Fi/

İletişim

E-posta: [email protected]

Image
YouTube Kanalı
Image
YouTube Kanalı

STGM YouTube Kanalı

STGM YouTube Kanalı'nda çeşitli eğitimler, sunumlar ve sivil alana dair güncel tartışmalar yer alıyor. Kanalımızı şimdi inceleyin, abone olun.

Haziran 2024