Ana içeriğe atla
Image
fon kaynakları 2
Share

Kadınlar İçin Küresel Fon 

Güncelleme Tarihi
Kadınlar için Küresel Fon, dünyada kadın ve kız çocuklarının ve transların insan haklarını iyileştirmek için fon veren bir kurumdur.
Fon Veren:
Vakıflar ve Bağımsız Kuruluşlar

Ülke

Amerika Birleşik Devletleri

Kurum Hakkında

Kadınlar için Küresel Fon, dünyada kadın ve kız çocuklarının ve transların insan haklarını iyileştirmek için fon veren bir kurumdur. Var olan kaynakların dolaşımını ve yeniden dağıtımını sağlayarak kadınların yerel, bölgesel ve uluslararası sorunlara yaratıcı çözümler üretmesini sağlar. Fon veren ve talep eden kurumları uluslararası bir ağda bir araya getirerek sosyal değişim, eşitlik, barış ve adalet için dünya üzerindeki kadın hareketini destekler.

Öncelikli Alanlar

Barışın inşası ve cinsiyet temelli şiddetin sonlandırılması, sağlığın, cinsel ve üreme haklarının iyileştirilmesi, siyasal ve kentsel katılımın genişletilmesi, ekonomik ve çevresel adaletin sağlanması, eğitime ulaşımın artırılması, sosyal değişim için hayırseverliğin teşvik edilmesi.

Başvuru Hakkında

Kadınlar için Küresel Fon, Amerika Birleşik Devletleri dışında bulunan ülkelerdeki kurumları destekler. Tamamı kadınlardan ya da translardan oluşan ya da lider pozisyonlarında kadınların/transların olduğu oluşumlara fon verir. Bireysel başvuru kabul etmez.

Genel Destek Fonu, Seyahat Fonu, Toplantı/Etkinlik Düzenleme Fonu ve Kriz Fonu kadın hakları hareketini desteklemeyi ve örgütlenmeyi güçlendirmeyi amaçlar.

Öncelik alanları cinsiyet temelli şiddeti sona erdirmek, ekonomik ve politik güçlenmeye destek ve üreme sağlığı ve cinsel haklardır. 

Online başvuru formları İngilizce, Fransızca, Rusça, İspanyolca ve Arapça olarak bulunmakla beraber, diğer dillerdeki başvurular da kabul edilebilmektedir. Başvuru için önce çevrim içi veritabanına kayıt olmak gerekmektedir. Genel destek ve kriz fonu için davet ile başvuru yapılır. Seyahat ve etkinlik fonu için kriterleri karşılayan örgütler başvuru yapabilir. Başvuru süreci web sitesinden takip edilebilmektedir.

Hibeler, 5.000 ile 30.000 ABD Doları arasındadır. İlk defa hibe alan organizasyonlara genelde  13.000 ABD Dolarına kadar destek verir.

Acil durumlar için gereken fonlara yönelik ayrı bir süreç işlemektedir. Bu durumlarda fon başvurusunun yapılacak çalışmadan 8 hafta önce yapılması gerekmektedir. 

Ayrıntılı Bilgi: http://www.globalfundforwomen.org/information-for-applicants

Web Sitesi: https://www.globalfundforwomen.org/

İletişim

E-posta: [email protected] 

 

Image
YouTube Kanalı
Image
YouTube Kanalı

STGM YouTube Kanalı

STGM YouTube Kanalı'nda çeşitli eğitimler, sunumlar ve sivil alana dair güncel tartışmalar yer alıyor. Kanalımızı şimdi inceleyin, abone olun.

Temmuz 2024