Ana içeriğe atla
Image
fon kaynakları 2
Share

Kanada Büyükelçiliği Yerel Girişimler İçin Kanada Fonu

Güncelleme Tarihi
Yerel Girişimler için Kanada Fonu’nun amacı; teknik, ekonomik, kültürel ve sosyal kalkınma desteği veren küçük ölçekli projeleri finanse ederek yerel halkın ekonomik, kültürel ve sosyal yaşam standartlarının artırılmasıdır.
Konu:
Fon Veren:
Elçilikler

Program Hakkında

Yerel Girişimler için Kanada Fonu’nun amacı; teknik, ekonomik, kültürel ve sosyal kalkınma desteği veren küçük ölçekli projeleri finanse ederek, yerel halkın ekonomik, kültürel ve sosyal yaşam standartlarının artırılmasıdır.

Öncelikli Alanlar

İnsan haklarının ve temel hakların korunması, erken yaşta zorla evliliklerle ve cinsiyet temelli şiddetle mücadele, azınlıkların demokratik katılımının güçlendirilmesi, hukukun üstünlüğünün ve ekonomik yönetişimin geliştirilmesi. 

Başvuru Hakkında

Kanada Fonu, Kanada Hükümeti’nin siyasal amaçlarıyla bağdaşan ve öncelikli çalışma alanlarına hitap eden sivil toplum örgütlerine, toplum temelli örgütlere ve toplululuklara hibe yardımı yapar. Her yıl başvuru çağrısı yayınlanır. Tüm tekliflerde, projenin cinsiyet eşitliği ve çevresel sürdürülebilirlik üzerindeki etkilerini açık bir şekilde belirtmek gerekir. Öncelik, fondan daha önce yararlanmamış kurumlara verilir. Aynı zamanda, diğer kurumlar tarafından fon sağlanmayan bölge ya da sektörlerde çalışan kurumlar öncelik kazanır.

Başvuru belgeleri e-posta yolu ile Ankara’daki Kanada Büyükelçiliği’ne gönderilir. Teklifler, tüm giderleri listeleyen detaylı bir bütçe içermelidir. Proje teklifi formatı internet adreslerinde bulunmaktadır. Fon çağrısı her mali yıl için ayrıca değerlendirilmektedir. Dolayısı ile başvuruların açık olup olmadığı bilgisi web sitesinden takip edilmelidir.  

Ayrıntılı Bilgi: https://www.international.gc.ca/world-monde/funding-financement/cfli-fcil/index.aspx?lang=eng

Web Sitesi: www.canadainternational.gc.ca

İletişim

E-posta: [email protected]

Image
YouTube Kanalı
Image
YouTube Kanalı

STGM YouTube Kanalı

STGM YouTube Kanalı'nda çeşitli eğitimler, sunumlar ve sivil alana dair güncel tartışmalar yer alıyor. Kanalımızı şimdi inceleyin, abone olun.

Haziran 2024