Ana içeriğe atla
Image
fon kaynakları 2
Share

Movies That Matter - İnsan Hakları Sineması Gösterimleri Destek Fonu 

Güncelleme Tarihi
Movies That Matter, insan hakları sinemasının gelişmesi için Afrika, Asya, Ortadoğu ve Doğu Avrupa’da özellikle basın özgürlüğünün sınırlı olduğu ülkelerde insan hakları temalı filmleri destekler. 
Konu:
Fon Veren:
Vakıflar ve Bağımsız Kuruluşlar

Ülke

Hollanda

Kurum hakkında

Movies That Matter, insan hakları sinemasının gelişmesi için Afrika, Asya, Ortadoğu ve Doğu Avrupa’da özellikle basın özgürlüğünün sınırlı olduğu ülkelerde insan hakları temalı filmleri destekler. 

Öncelikli Alanlar 

Farklı destek tiplerine sahip olan program, insan hakları film festivalleri, LGBTİ film festivalleri ve mobil sinema projeleri gibi çeşitli etkinliklere kaynak yaratmak için kullanılabilir. Program film üretimini desteklememektedir. Afrika, Asya, Ortadoğu ve Doğu Avrupa’dan bağımsız ve insan hakları örgütleri ile işbirliği olan projeler desteklenir.   

Başvuru Hakkında

İki hibe programı bulunmaktadır: Başlangıç Hibesi 7.500 Euro destek sağlar. İki kere başvurulabilir.

Etki Hibesi, yapılandırılmış film festivallerini desteklemek ya da yeni bir festival düzenlemek için 10.000 Euro destek sağlar. Etki hibesi, proje bütçesinin en fazla %50’sini karşılar.

Başvurular İngilizce olarak başvuru formunun doldurulması ve e-posta yoluyla gönderilmesiyle yapılır. Değerlendirme süreci iki ay sürdüğünden, projeler başvurdan 80 gün sonra başlayabilir. 

Ayrıntılı Bilgi:
https://www.moviesthatmatter.nl/english_index/international/support_programme/apply_for_funding

https://www.moviesthatmatter.nl/english_index/international/support_programme

Web sitesi: https://www.moviesthatmatter.nl/

İletişim

[email protected]

[email protected]

 

Image
YouTube Kanalı
Image
YouTube Kanalı

STGM YouTube Kanalı

STGM YouTube Kanalı'nda çeşitli eğitimler, sunumlar ve sivil alana dair güncel tartışmalar yer alıyor. Kanalımızı şimdi inceleyin, abone olun.

Temmuz 2024