Ana içeriğe atla
Image
fon kaynakları 2
Share

Planet Romeo Vakfı

Güncelleme Tarihi
Planet Romeo Vakfı, dünyanın dezavantajlı bölge ve topluluklara vurgu yaparak tüm dünyadaki LGBTİ bireylerin durumunu geliştirmek için toplumsal değişimi başarmaya odaklanmakta ve zorlu ortamlarda LGBTİ topluluğunu mobilize ve aktive etmeyi hedeflemektedir.
Konu:
Fon Veren:
Vakıflar ve Bağımsız Kuruluşlar

Ülke

Hollanda

Kurum Hakkında

Planet Romeo Vakfı, 2009 yılında LGBTİ haklarını güçlendirmek üzere kurulmuş bağımsız kar amacı gütmeyen bir kurumdur. ROMEO BV Şirketi’nin desteği ile kurulmuştur. 

Öncelikli Alanlar

Cinsiyete dayalı her türlü ayrımcılıkla mücadele etmek amacıyla çalışır ve en dezavantajlı bölge ve topluluklardaki LGBTİ haklarının güçlendirilmesine öncelik verir. Topluluk kurma, şiddet mağduru LGBTİ bireyler için sığınak sağlama, sportif ve kültürel faaliyetler yoluyla topluluğu güçlendirme projelerine destek verir.

Başvuru Hakkında

Vakıf, yeni ortaya çıkan LGBTİ grupların küçük ölçekli projelerine 500 ila 5.000 Euro arasında destek sağlar. Başvurular genel olarak LGBTİ’leri kapsayabileceği gibi, LGBTİ gruplardan yalnız birine de odaklanabilir.

Başvuranlar yeni ortaya çıkan bir inisiyatif olabileceği gibi, deneyimli örgütlerin yeni kurdukları bir inisiyatif de olabilir. Başvurular İngilizce olarak, e posta yoluyla ve Ocak, Nisan, Temmuz ya da Ekim’in ilk günü yapılabilir. 

Ayrıntılı Bilgi: https://www.planetromeofoundation.org/apply/

Web Sitesi:  https://www.planetromeofoundation.org/

İletişim

https://www.planetromeofoundation.org/contact-us/

Image
YouTube Kanalı
Image
YouTube Kanalı

STGM YouTube Kanalı

STGM YouTube Kanalı'nda çeşitli eğitimler, sunumlar ve sivil alana dair güncel tartışmalar yer alıyor. Kanalımızı şimdi inceleyin, abone olun.

Haziran 2024