Ana içeriğe atla
Image
fon kaynakları 2
Share

Rufford Küçük Hibeler Vakfı 

Güncelleme Tarihi
Rufford Küçük Hibeler Vakfı doğa koruma üzerine çalışan bir hayır kurumudur. Gelişmekte olan ülkelerde gerçekleştirilen küçük doğa, biyoçeşitlilik koruma ve pilot projelere fon sağlar.
Fon Veren:
Vakıflar ve Bağımsız Kuruluşlar

Ülke

İngiltere

Kurum Hakkında

Vakıf, doğa koruma üzerine çalışan bir hayır kurumudur. Gelişmekte olan ülkelerde gerçekleştirilen küçük doğa, biyoçeşitlilik koruma ve pilot projelere fon sağlar.

Öncelikli Alanlar

Doğa ve biyoçeşitlilik koruma.

Başvuru Hakkında 

Bireysel ve grup başvuruları kabul edilir. Başvuracak kişi ya da grupların vakıftan hibe alan projeleri incelemeleri ve başvuru yapacakları projenin daha önce kendi ülkelerinde uygulanıp uygulanmadığından emin olmaları önerilir. Projeler büyük ölçüde sahada gerçekleştirilecek olmalıdır. Proje süresi 12 ay olmalıdır. Verilen hibe, projenin bütçesinin büyük bir kısmını oluşturmalıdır.

Başvuru, internet siteleri üzerinden yapılır. Başvuru neticesi, en geç üç ay içerisinde alınır ve her dönem başvuru kabul edilir. Vakıf, 5,000 İngiliz Sterlinine kadar olan projeleri destekler.

İlk hibenin başarılı bulunması durumunda, kişiler ve gruplar ikinci kez 5,000 İngiliz Sterlinine kadar olan hibe programına başvurabilirler. İkinci başvurunun da başarılı olması durumda, Rufford Booster Grant isimli ve 10.000 İngiliz Sterlini değerindeki başka bir hibe programına başvurabilirler. Bu programa da 10.000 Sterlin için ikinci kez başvurulabilir. İkinci Booster programını da başarıyla tamamlayan örgütler, 15.000 İngiliz Sterlinine kadar Completion Fonu'na başvurabilirler.  

Ayrıntılı Bilgi: https://apply.ruffordsmallgrants.org/

https://www.rufford.org/rsg/criteria

Web Sitesi: www.ruffordsmallgrants.org

İletişim

https://apply.ruffordsmallgrants.org/contact

Image
YouTube Kanalı
Image
YouTube Kanalı

STGM YouTube Kanalı

STGM YouTube Kanalı'nda çeşitli eğitimler, sunumlar ve sivil alana dair güncel tartışmalar yer alıyor. Kanalımızı şimdi inceleyin, abone olun.

Haziran 2024