Ana içeriğe atla
Image
fon kaynakları 2
Share

Sasakawa Barış Vakfı: Sasakawa Orta Doğu İslam Fonu

Güncelleme Tarihi
Sasakawa Barış Vakfı özel fonları altında yer alan Orta Doğu İslam Fonu, Japonya ve Orta Doğu arasındaki politik, ekonomik, sosyal ve kültürel değişim ve anlayışı geliştirmek ve derinleştirmek için çalışan sivil toplum örgütlerine hibe sağlar.
Konu:
Fon Veren:
Vakıflar ve Bağımsız Kuruluşlar

Ülke 

Japonya

Kurum Hakkında

Sasakawa Barış Vakfı, insanlığın refahına ve uluslararası toplumun gelişimine katkı sağlamak amacıyla gerçekleştirilen uluslararası etkileşim ve işbirliği çalışmalarını destekler.

SPF’nin özel fonları altında yer alan Orta Doğu İslam Fonu, Japonya ve Orta Doğu arasındaki politik, ekonomik, sosyal ve kültürel değişim ve anlayışı geliştirmek ve derinleştirmek için çalışan sivil toplum örgütlerine hibe sağlar.

Öncelikli Alanlar

Japonya ile ilgili bilgi aktarımı, insan kaynağı değişimi, kapasite geliştirme, deniz güvenliği üzerine araştırma.

Başvuru Hakkında

Kar amacı gütmeyen kuruluşlar, sivil toplum örgütleri ve üniversiteler bu fona başvurabilir. Proje süresi bir ile üç yıl arasında olabilir. Hibe miktarı ile ilgili bir kısıtlama olmamakla beraber, bu miktar geçmiş yıllarda proje başına yıllık 20.000 ve 100.000 ABD Doları arasında olmuştur.

Projeler 1 Nisan’da başlayıp 31 Mart’ta tamamlanır. Başvurular, İngilizce ve Japonca olarak hazırlanabilir. İnternet sitesinden başvuru ve bütçe formlarına ulaşabilir. Başvurular, sadece “posta” yoluyla kabul edilir. Başvurular mart ayında sonuçlanır. 

Ayrıntılı Bilgi: https://www.spf.org/en/

Web Sitesi: https://www.spf.org/smeif/

İletişim

https://f.msgs.jp/webapp/form/19951_jndb_14/index.do

Image
YouTube Kanalı
Image
YouTube Kanalı

STGM YouTube Kanalı

STGM YouTube Kanalı'nda çeşitli eğitimler, sunumlar ve sivil alana dair güncel tartışmalar yer alıyor. Kanalımızı şimdi inceleyin, abone olun.

Haziran 2024