Ana içeriğe atla
Image
fon kaynakları 2
Share

Sigrid Rausing Vakfı

Güncelleme Tarihi
Sigrid Rausing Vakfı, uluslararası insan haklarını desteklemek için kurulmuştur. Fon, Türkiye’nin Avrupa ve Asya ve İslam, laik ve Hristiyan gelenekleri arasında bir köprü ve demokratik açıdan stratejik önemini tanır.
Fon Veren:
Vakıflar ve Bağımsız Kuruluşlar

Ülke

İngiltere

Kurum Hakkında 

Vakıf, uluslararası insan haklarını desteklemek için kurulmuştur. Fon, Türkiye’nin Avrupa ve Asya ve İslam, laik ve Hristiyan gelenekleri arasında bir köprü ve demokratik açıdan stratejik önemini tanır. Fon, bağımsız, politik olmayan bir yapıdadır. Türkiye’nin de imzaladığı İnsan Hakları Evrensel Bildirgesi'ni esas alır. 

Öncelikli Alanlar 

Sivil ve siyasi haklar, kadın hakları, azınlık hakları, sosyal adalet.

Başvuru Hakkında

Vakıf, genelde davet üzerine başvuru kabul eder. Hibeler, belli programlara özel ya da genel destek olarak verilebilir. Hibe miktarında alt ya da üst limit yoktur. İlk defa çalıştıkları kurumlara bir senelik hibe verirler. Ardından, üç senelik hibede verebilmektedirler.

Özel durumlarda, hibe alan kurumlar, eğer kuruluşlarında büyük bir yapısal değişiklik planlıyorlarsa, “Geliştirme Hibesi” adı altında yeni bir hibe alabilirler.

Ani bir insan hakları krizi olduğunda ya da insan hakları savunucularının korunmasının gerekli olduğu durumlarda “Acil Hibe” alabilirler. Bu hibe kurumdan önceden ya da o anda hibe alan kurumların önerisiyle doğrudan program sorumlusuna yazılarak alınabilir. Vakıf, kural olarak bir organizasyonun ya da projenin bütçesinin yüzde 25’inden daha fazlası oranında destek sağlamamaktadır. 

Ayrıntılı Bilgi: https://www.sigrid-rausing-trust.org/Types-of-Grant-and-Application-Process

Web Sitesi: https://www.sigrid-rausing-trust.org/

İletişim

E-posta: [email protected]

Image
YouTube Kanalı
Image
YouTube Kanalı

STGM YouTube Kanalı

STGM YouTube Kanalı'nda çeşitli eğitimler, sunumlar ve sivil alana dair güncel tartışmalar yer alıyor. Kanalımızı şimdi inceleyin, abone olun.

Şubat 2024