Ana içeriğe atla
Image
fon kaynakları 2
Share

UNESCO Türkiye Milli Komisyonu Kültürün Teşviki Uluslararası Fonu (IFPC)

Güncelleme Tarihi
12.11.2020
Birleşmiş Milletler Eğitim, Kültür, Bilim Kurumu (UNESCO) Türkiye Milli Komisyonu Kültürün Teşviki Uluslararası Fonu (IFPC) bireylerin ve toplumların kalkınması ve uluslararası kültürel işbirliğinin güçlendirilmesi için kültüre daha fazla önem” verilmesi amacıyla kurulmuştur.
Konu:
Fon Veren:
Birleşmiş Milletler

Kurum Hakkında

Kültürün Teşviki Uluslararası Fonu (IFPC), 1947 yılı Kasım ayında UNESCO Genel Konferansının 18. Oturumunda bireylerin ve toplumların kalkınması ve uluslararası kültürel işbirliğinin güçlendirilmesi için kültüre daha fazla önem verilmesi amacıyla kurulmuştur.

Öncelikli Alanlar

Bilginin, anlamların, değerlerin ve kimliğin kaynağı olarak kültür, kültürün sürdürülebilir kalkınmadaki rolü, ifade özgürlüğüne saygı gösteren sanatsal yaratıcılığın her formu, uluslararası ve bölgesel kültürel işbirliği.

Başvuru Hakkında

Başvuru için web sitesi üzerinden bir hesap oluşturmalıdır. Başvuru yapmadan önce, “sıkça sorulan sorular” kısmının okuması önemle tavsiye edilir. Tüm başvuruların eksiksiz doldurulması gerekir. Başvurular, İngilizce ve Fransızca dillerinden birinde yapılmalıdır.

Başvuran/proje sahibi başına yalnızca bir başvuru kabul edilir. Başvuru yapıldıktan sonra başvuru üzerinde değişiklik yapılması mümkün olmamaktadır.
Yalnızca başarılı adaylar seçim tarihinden iki hafta içerisinde bilgilendirilir. Sadece çok istisnai durumlarda, -kurum ile mutabık kalınarak- başvurunun internet üzerinden yapacak durumda olunmaması hâlinde, yazılı başvuru, son başvuru tarihinden rehberde belirtilen adrese gönderime ilişkin posta kanıtıyla birlikte, posta yoluyla yapılır.  

Ayrıntılı Bilgi: https://www.unesco.org.tr/?page=15:99:1:turkce:358&page=15:99:1:turkce:358,

İletişim 

E-posta: [email protected]

Image
YouTube Kanalı
Image
YouTube Kanalı

STGM YouTube Kanalı

STGM YouTube Kanalı'nda çeşitli eğitimler, sunumlar ve sivil alana dair güncel tartışmalar yer alıyor. Kanalımızı şimdi inceleyin, abone olun.

Ocak 2023