Ana içeriğe atla
Image
fon kaynakları 2
Share

WWF Türkiye: Türkiye’nin Canı Hibe Programı 

Güncelleme Tarihi
12.11.2020
WWF-Türkiye, Türkiye'nin Canı Hibe Programında Türkiye'de doğa koruma alanında faaliyet gösteren yerel sivil toplum örgütlerinin projelerine hibe desteği sağlanıyor.
Fon Veren:
Vakıflar ve Bağımsız Kuruluşlar

Kurum Hakkında 

WWF (World Wildlife Fund) 1961’de doğanın zarar görmesini durdurmak ve verilen zararları onarmak amacıyla kurulmuş uluslararası bir sivil toplum örgütüdür. Türkiye’nin Canı programı, WWF-Türkiye tarafından 2010 yılında, ülkemizin biyolojik çeşitlilik değerlerinin korunması ve bu konuda farkındalık yaratılması konusunda yerel sivil toplum örgütlerinin doğa koruma projelerini destekleyen bir hibe fonu olarak oluşturulmuştur. Bireylerin ve kurumların bağışlarıyla oluşturulan hibe fonu, Türkiye’de doğa koruma konusunda faaliyet gösteren yerel sivil toplum örgütlerinin projelerini hayata geçirmesi için dağıtılıyor. 

Öncelikli Alanlar

Yurt çapında yerel sivil toplum örgütleri tarafından yapılan başvurular; öncelikli ihtiyaç, katılımcılık, uygulanabilirlik, sürdürülebilirlik ve kalıcılık ölçütleri gözetilerek değerlendiriliyor. WWF-Türkiye, uygulama sürecinde proje sahibi yerel sivil toplum örgütleri ile birlikte çalışarak projelerin gidişatını düzenli bir şekilde takip ediyor.

Başvuru Hakkında 

WWF-Türkiye, Türkiye'nin Canı kampanyasında biriken bağışlardan bir hibe fonu oluşturuyor. Bu fon ile Türkiye'de doğa koruma alanında faaliyet gösteren yerel sivil toplum örgütlerinin projelerine hibe desteği sağlanıyor.

Son başvuru tarihine kadar gönderilen projeler, ön elemeden geçirildikten sonra Seçici Kurul'a gönderiyor. Başvurular öncelikli olarak ihtiyaç, katılımcılık, uygulanabilirlik, sürdürülebilirlik ve kalıcılık gibi kriterler doğrultusunda değerlendiriliyor.

Hibe desteği alacak projeler, uzmanlar, akademisyenler, iş ve sanat dünyasından oluşan Seçici Kurul değerlendirmesi ile belirleniyor. Seçim sürecinin ardından desteklenecek projelere yönelik bir günlük çalıştay düzenleniyor. Çalıştayın ardından süreç tamamlanıyor ve proje sahipleri çalışmaya başlamak üzere alanlara dönüyor. Projelerin yürütme aşamasında, WWF-Türkiye projeleri izliyor ve düzenli olarak değerlendirmeler yapıyor. Başvuru tarihleri kurumun internet sitesinden takip edilmelidir. 

Web Sitesi: http://www.turkiyenincani.org/

İletişim

E-posta: [email protected]

 

İlgili İçerikler
Image
YouTube Kanalı
Image
YouTube Kanalı

STGM YouTube Kanalı

STGM YouTube Kanalı'nda çeşitli eğitimler, sunumlar ve sivil alana dair güncel tartışmalar yer alıyor. Kanalımızı şimdi inceleyin, abone olun.

Şubat 2021