Ana içeriğe atla
Image
Online Eğitim
Share

Free Web Turkey’den ‘Sansüre Karşı Farkındalık ve Dijital Araçlar’ Eğitimi

18.11.2020
Free Web Turkey platformu 24 Kasım Salı günü saat 15:00 ve 17:00 arasında sansür farkındalığı yaratmaya ve geliştirmeye yönelik ‘Sansüre karşı farkındalık ve dijital araçlar’ başlıklı çevrim içi eğitim düzenleyecek.  Başvuru için son tarih 20 Kasım Cuma günü saat 17:00.

Farklı mesleki arka plana sahip tüm içerik üreticilerinin başvurabileceği eğitimde dijital alanda sansür farkındalığı edinmeye yönelik herkesin ihtiyacı olan hukuki bilgiler ve dijital araçlar paylaşılacak.

Deneyimli basın avukatı Ali Deniz Ceylan ve İstanbul Bilgi Üniversitesi İletişim Fakültesi öğretim üyesi Doç. Dr. Erkan Saka’nın eğitmenliğinde gerçekleşecek olan eğitimde katılımcılara, hukuki açıdan erişim engellerinin nasıl işlediği, güncel sansür biçimleri ve yeni düzenleme ile onları neyin beklediğine dair bilgiler verilecek, ve bu doğrultuda içerik üreticilerinin karşılaşabileceği sorunların çözümüne ilişkin dijital araçlar tanıtılacak.

Eğitim programının detaylarına ulaşmak için tıklayın.

Başvurmak için tıklayın.

Katılımcıların çevrimiçi gerçekleşecek olan eğitime masaüstü veya dizüstü bilgisayar üzerinden katılım sağlamaları ve gerekli teknik donanıma (kamera, mikrofon vb.) sahip olmaları tavsiye ediliyor.  Eğitim sırasında herhangi bir teknik aksaklık yaşanmaması için katılımcılar ile bir test bağlantısı gerçekleştirilecektir. Bunun için, katılımcıların 23 Kasım Pazartesi günü saat
15:00-17:00 aralığında bilgilendirme e-postasında yer alan bağlantıya birkaç dakikalığına katılmaları beklenmektedir.
Kontenjan 12 kişiyle sınırlıdır.

free web turkey eğitim

 

İlgili Eğitim