Ana içeriğe atla
Image
hibe duyurusu
Share

Geleceğini Kuran Genç Kadınlar Hibe Programı

Sabancı Vakfı'nın 18-29 yaş grubunda ne eğitimde ne istihdamda yer alan (NEET) genç kadınların istihdam edilebilirliklerinin artırılması ve iş birliklerine dayalı yenilikçi modeller geliştirilerek istihdam edilmelerinin sağlamak hedefiyle yürüttüğü "Geleceği Kuran Genç Kadınlar Projesi Hibe Programı" başvuruları almaya devam ediyor. 

Hibe Programı’na projenin pilot illerinin yanı sıra Kahramanmaraş depreminden etkilenen ve afet bölgesi ilan edilen 11 ilden de başvurular kabul edilecek. (Adana, Adıyaman, Ankara, Bursa, Diyarbakır, Elazığ, Erzurum, Gaziantep, Hatay, İstanbul, İzmir, Kahramanmaraş, Kilis, Konya, Malatya, Mardin, Osmaniye, Şanlıurfa, Trabzon, Van).

Hibe Programı’na; dernekler, vakıflar, kooperatifler, sanayi ve ticaret odaları, diğer meslek örgütleri ve belediyeler başvurabilir.

Toplam hibe bütçesi: 5.500.000 TL

Başvuru iki aşamalı olarak gerçekleşecek. Konsept not başvuruları 8 – 31 Mayıs 2023 tarihleri arasında çevrimiçi olarak yapılacak. Başvurmak için formun aşağıdaki link üzerinden çevrimiçi olarak doldurup gönderilmesi gerekiyor.

Başvuru sonuçları, 12 Haziran 2023’te e- posta yolu ile açıklanacak. Konsept not aşamasını başarı ile geçen proje başvuru sahipleri Final Proje Dokümanı başvurusu yapmak için davet edilecektir.

Detaylı bilgi için Hibe Programı rehberine buradan ulaşabilirsiniz.

İlgili Eğitim