Ana içeriğe atla
Image
gençlik
Share

Genç İstihdamını Artırmak için Dijital Becerileri Geliştirme Projesi Başvuruları Açıldı

Hayata Destek Derneği, 5 ilde yürüteceği "Genç İstihdamını Artırmak için Dijital Becerileri Geliştirme Projesi" için başvuruları almaya başladı. 

Mesleki becerileri geliştirerek ihtiyaç sahiplerinin geçim kaynaklarına erişimini desteklemek için yürütülen çalışmada 2 ay teknik eğitim ve 3 ay iş yerinde eğitim/iş başı eğitim olmak üzere toplamda 5 aylık eğitim verilecek. 

Bilişim ve teknoloji alanlarında hem çevrimiçi hem de yüz yüze uygulamalı modülleri içeren eğitim programla ilgili detaylı bilgi almak için buraya bakabilirsiniz.

Programdan işveren olarak yararlanabilecek firmalar ise, iş yerlerinde 3 aylık iş başı eğitim süresince istihdam edilecek katılımcıların giderleri konusunda desteklenecekler. E-dönüşümünü gerçekleştirmek isteyen, e-ticaret platformlarını aktif kullanan, sosyal medya üzerinden tanıtım/satış yapan firmalar, teknoloji marketleri ve yüz yüze satış yapan büyük/küçük işletmeler ve bu alanlarda faaliyetleri bulunan sivil toplum örgütleri, kooperatifler, sosyal girişimler ve yerel yönetimler bu destekten faydalanabilecek. Detaylar için buraya bakabilirsiniz.

İlgili Eğitim