Ana içeriğe atla
Image
Gençlik
Share

Gençlik Arama Konferansı Başvuruları Başladı

“Haklar Projesi” kapsamında 14 Eylül Perşembe 2023 - 15 Eylül Cuma 2023 tarihlerinde Ankara'da "Gençlik Arama Konferansı"düzenlenecek.

Konferans kapsamında insan hakları ihlalleri ve ayrımcılıklara yönelik yapılacak savunuculuk faaliyetlerinin hedefleri ve stratejileri üzerinde durulacak.

Başvuru Koşulları

  • 18- 25 yaş grubunda üniversite öğrencisi olmak,
  • Ankara, Diyarbakır, Hatay, İstanbul, İzmir, Mardin, Mersin ve Samsun illerinde ikamet ediyor veya bu şehirlerde üniversite öğrencisi olmak.

Not: Haklar Projesinin çevrimiçi (lms.haklar.org) İnsan Hakları Eğitimi alanlara Gençlik Arama Konferansına katılımda öncelik sağlanacaktır.

Son Başvuru Tarihi: 4 Eylül 2023, Pazartesi 13.30

Başvuru için tıklayınız.

Haklar Projesi nedir?

Kısa adı “Haklar Projesi” olan “ Kırılgan Gruplardan Gençlerin İnsan Haklarını Geliştirmek İçin Üniversite Gençliğinin Güçlendirilmesi” projesi, Avrupa Birliği’nin Demokrasi ve İnsan Hakları için Avrupa Aracı (DIHAA) programı kapsamında, “kadın, din/inanç ve LGBTİ+” gruplarından gençlere yönelik ayrımcılık ve insan hakları ihlallerinin önlenebilmesi için üniversite öğrencilerinin güçlendirilmesini amaçlıyor.

Gençlik Servisleri Merkezi Derneği (GSM), Mardin Ortak Kadın İşbirliği Derneği (MOKİD) ve Uğur Mumcu Araştırmacı Gazetecilik Vakfı (um:ag) tarafından yürütülen proje, çevrimiçi ve yüz yüze etkinlikler yoluyla eşitlik ve sıfır ayrımcılık temelinde 18-25 yaş grubu üniversite öğrencileri arasında bağ kurmayı hedefliyor.

haklar projesi

İlgili Eğitim