Ana içeriğe atla
Image
Işığı Bekleyenler
Share

Güç Hikayeleri bu kez “Işığı Bekleyenler”in peşine düşüyor

Güç Hikayeleri buluşmalarımızın yeni anlatıcılarının hikayeleri için bu kez yolumuz Adana'ya düşüyor. 28 Haziran 2024 Cuma günü, 18.00 - 21.00 saatleri arasında Adana Büyükşehir Belediyesi Taşköprü Konukevi'ndeki buluşmada ışığın çatlaklardan nasıl girdiğine dair hikayeler dinleyeceğiz. 

Neden Işığı Bekleyenler?

Leonard Cohen demiş ki:  “Kusursuzluğu unutun. Her şeyde bir çatlak vardır. Işık içeri oradan girer” 

Buluşmamızda dertlere, imkânsızlıklara ve tüm "o iş öyle olmaz” diyenlere rağmen yaralarına çiçek açtıran dört kadından yaşamın farklı evrelerine dokunan dört hikâye dinleyeceğiz. Çatlaklardan ışığın nasıl girdiğine tanıklık edeceğiz.

Sivil toplum çalışanlarını, gönüllüleri ve sivil alandaki hikayeleri merak edenleri buluşmamıza bekliyoruz.

Mekan: Adana Büyükşehir Belediyesi Taşköprü Konukevi
Tarih: 28 Haziran 2024 Cuma
Zaman: 18.00 - 21.00

* Etkinliğimiz 20 kişi ile sınırlıdır. Katılım için ilk 20 kişiye davet iletilecektir.
* Etkinliğimizde ikramlarımız olacaktır ancak yol, yemek ve konaklama katılımcılarımıza aittir.
* Etkinliğimiz yetişkin katılımcılar içindir. Çocuk katılımına uygun değildir.

Katılım formu için tıklayın.

Ayrıntılı bilgi ve sorularınız için [email protected] mail adresine yazabilirsiniz.

Kimlerin hikayelerini dinleyeceğiz? 

  • Muhal Leventeli İkikardeş: Doğduğu sınıf gereği eşitsizlikleri kendine dert edinmiş, daha eşit daha yaşanılası bir dünya için hak savunuculuğunu meslek edinmiş biri. Avukatlık yaparken hak mücadelesi yapmanın türlü yolları olduğunu öğrenmiş, dayanışmayı örerek bu yola gelmiş Havva kızı. Ailesini sever, aile bildiği mücadele arkadaşlarını sever. Çok konuşur, çok anlatır. Anlatıklari seviliyor ki arkadaşları onu hiç susturmaz. Bu yüzdendir ki anlatmaya devam ediyor.
  • Filiz Sakallı: İlerleyen yaşı ve hayattan kaçırdıklarını fark ederek “Yola çık yol sana görünür” düşüncesiyle en büyük hayali olan içi kitap dolu bir minibüsle köy köy gezip kadın ve çocuklara masallar anlatmak için yola çıktı. Hedeflerine ulaşmak için drama liderliği ve hikaye anlatıcılığı eğitimlerini tamamladı. Artık tam hayatı önüme kattım derken, deprem gerçeğiyle yüzleşti. Hatay’da masal-drama evi kurma çalışmaları ile daha çok kadın ve çocuğa ulaşmayı hedefleyerek yoluna devam ediyor.
  • Derya Altay: Bir gönül yolcusu... Kendini tanımak için hikayelerin kırmızı ipine tutunup o diyar senin bu diyar benim gezip durur, hayata dair bulduğu hakikat incilerini hikayelerini dinleyenlerin ceplerine armağan eder. Yaşamda yapmaktan en hoşlandığı şey gerçekliğe dair deneyimlerini paylaşmak.
  • Özlem Arman: Hayata geçirdiği "Mutlu Olalım" projesinde, 23 yıldır İzmir'de devlet ve üniversite hastanelerinde yatmakta olan çocukların tedavileri sırasında, sadece bedenen değil, ruhen de sağlıklı olmaları için gönüllü ekibiyle birlikte çocuklara yönelik çeşitli etkinlikler düzenliyor ve hem çocukların hem de ailelerinin ihtiyaçlarını karşılıyor.

Güç Hikayeleri Buluşmaları nedir?

Güç Hikayeleri birbirimize kendi hikayelerimizi anlatıp dinlediğimiz buluşmalarımızın adı. Sivil toplum çalışanları, gönüllüleri ve meraklıları olarak hikaye anlatımı için bir araya geliyoruz. "Güç Hikayeleri"nde sivil alanın farklı mecralarında doğan gerçek öyküleri birinci ağızdan dinliyor, anlatıcıların hikayeleriyle birlikte düşünüyor ve değişime giden zorlu yollarda birlikte nasıl ilerleyebileceğimize dair konuşuyoruz. 
 

İlgili Eğitim