Ana içeriğe atla
Image
güç hikayeleri
Share

Güç Hikayeleri Yeni Dönemde Ankara’da Başlıyor

‘Hikayeler dinleyip anlatarak birbirimize güç verebilir miyiz?’ sorusuyla yola çıktığımız Güç Hikayeleri yeni dönemde Ankara’da başlıyor. Sizi 18 Ekim'de Güç Hikayeleri - Bi' sakin olun! hikaye anlatısına davet ediyoruz.

Avrupa Birliği tarafından desteklenen Sivil Toplum Kapasite Güçlendirme Merkezi Projemiz kapsamında sivil toplum çalışanları ve gönüllülerine yönelik olarak düzenleyeceğimiz "Güç Hikayeleri" serisi iklim ve afet temalarından sonra "Bi' sakin olun" başlığıyla gökkuşağı hikayeleriyle Ankara’da devam ediyor.

Ne dinleyeceğiz?

Bu birinci ağızdan tanıklık akşamında yine üç hikaye anlatıcımız var. Bize Türkiye’deki ayrımcılık pratikleri ve bunlarla mücadele konusundaki kendi deneyimlerini aktaracaklar.

Bi' Sakin olun!

Yaşadığımız toplumu değiştirmek için sivil toplumda bir araya geliyoruz. Örgütlerimizi daha güçlü kılmak için eğitimler, kampanyalar düzenliyoruz ve çok sayıda zorlukla baş etmeye çalışıyoruz. Bu zorlukları aşmak için ise güç veren ilhamlara ihtiyaç duyuyoruz. Hikayeler, seslerine kulak verip dinlediğimizde bizlere daha önce fark etmediğimiz içimizde yatan güçlerimizi fısıldama gücüne sahiptir. İlham olmanın yanı sıra, bizlere daha önce hiç düşünmediğimiz yeni sorular sordurtabilirler.

Örneğin, böylesine zor bir zamanda, ‘Bi' sakin olun!’ demek neden farzdır? Neden sakin kalmak bu kadar kıymetlidir? Bunu, bir kitaptan okumak ya da filmden izlemek yerine, hikayelerini anlatabilmek için onları zorlayan bir hikayeyi cesurca göze alan kişilerden birinci ağızdan dinlemek nasıl olur? İşte tüm bu sorular eşliğinde ‘Güç Hikayeleri - Bi' sakin olun!’ hikaye anlatısına davetlisiniz.

Sivil alandaki hikayelere ilgi duyan, buluşmaya katılmak isteyenlerin katılım formunu 17 Ekim 2023 Salı günü saat 18.00‘e kadar doldurması yeterlidir. 

Katılım Formu 

18 Ekim 2023 Çarşamba günü 18.00- 20.00’de Ankara Kavaklıdere’de gerçekleşecek olan etkinliğin adres bilgileri kayıt formunun ardından e - mail yoluyla katılımcılara iletilecektir.

Ayrıntılı bilgi ve sorularınız için [email protected] mail adresine yazabilirsiniz.

"Güç Hikayeleri" Buluşmaları nedir?

Mümkün olan bir hayatı kurabilmek, hepimizin kapsandığı, doğanın gözetildiği, eşit, adil, özgür bir gelecek için değişimi yaratabilmek adına bir dizi buluşma ile yan yana geliyor, birlikte düşünüyor ve değişime giden taşlı yollarda birlikte nasıl yol alabileceğimizi birlikte konuşuyoruz. 

İlgili Eğitim