Ana içeriğe atla
Image
stgm
Share

Güçlü bir sivil toplum için birlikte konuşuyoruz: İlk buluşma Ankara'da

Avrupa Birliği tarafından desteklenen Sivil Toplum Kapasite Güçlendirme Merkezi Projemiz kapsamında ortak bir geleceği sivil toplumla birlikte konuşmak için ilk buluşmamız Ankara'da olacak.

Daha katılımcı, şeffaf, eşit, hesap verebilir ve güçlü yapıları nasıl kuracağımızı birlikte konuşmak ve ortak gelecek inşasında sivil toplumun sözünü duyurmak için 14 Mayıs 2024 Salı günü düzenleyeceğimiz etkinliğe sizi de bekliyoruz. 

Ne konuşacağız?

Sivil toplum örgütleri toplumun demokratikleşmesine nasıl katkı sağlayabilir? Sivil toplum, alanını ilgilendiren süreçlere nasıl daha etkin bir şekilde müdahil olabilir? Peki yurttaşın sesi ve demokrasinin temel bir aktörü olan sivil toplum örgütleri nasıl daha güvenilir, güçlü ve demokratik yapılar haline gelebilir? İşte bu ve benzer soruların yanıtlarını birlikte düşüneceğiz. 

Bu buluşmada mümkün olan bir hayatı kurabilmek, hepimizin kapsandığı, doğanın gözetildiği, eşit, adil, özgür bir gelecek için değişimi yaratabilmek adına örgütlerimizi nasıl güçlendireceğimizi, sivil alana yönelik düzenlemelerde sivil toplum örgütlerinin rolünü nasıl etkili hale getirebileceğimizi ve Türkiye’de STÖ’lerin benimseyeceği ortak stratejileri, norm ve standartları birlikte geliştirmenin olanaklarını tartışacağız.

Biz ne istiyoruz?

  • Daha güçlü bir sivil toplum istiyoruz!
  • Değiştirmek için değişmek, değişim için çıktığımız yolda güçlü olmak istiyoruz!
  • Sivil toplumu ilgilendiren konularda daha etkin aktörler haline gelmek istiyoruz!
  • Demokrasi için sivil toplum, sivil toplum için demokrasi istiyoruz!

Bu isteklerimiz için ise Türkiye’nin dört bir yanındaki örgütlerle buluşacağımız yolculuğun ilk durağı Ankara olacak. 

Ne zaman ve nerede?

Tarih: 14 Mayıs 2024 Salı
Saat: 13.30-16.30
Mekan: Demora Otel: Kavaklıdere, Esat Cd. No:51, 06680 Çankaya/Ankara

Buluşmaya katılmak için lütfen buradaki formu doldurunuz.

Kimler katılabilir?

Sivil toplum örgütleriyle birlikte kamu, yerel yönetim, akademi gibi farklı kurumlar bu buluşmalara katılabilir. Buluşmaya Ankara dışından katılmak isteyenlerin yol ve konaklama giderleri kendilerine ait olacaktır.  

Etkinlikle ilgili sorularınız için [email protected] adresine e-posta gönderebilirsiniz.
 

İlgili Eğitim