Ana içeriğe atla
Image
Toplumsal Cinsiyet Eşitliği
Share

Hukuk, Doğa ve Toplum Vakfı "Toplumsal Cinsiyet Odaklı Stratejik Davalama" buluşmasına davet ediyor

Hukuk, Doğa ve Toplum Vakfı, farklı konularda düzenlediği stratejik davalama seminer serisine toplumsal cinsiyet başlığı ile devam ediyor.

21 Mayıs 2024 Salı günü, saat 19.00'da düzenlenecek olan seminerde, Işıl Nur Kurnaz ile toplumsal cinsiyet eşitliğinin sağlanmasında stratejik davalamanın nasıl kullanılabileceği tartışılacak.

Işıl Kurnaz

Işıl Kurnaz, Bilkent Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun oldu. İsveç hükümetinin Anna Lindh anısına verdiği İsveç Enstitüsü İnsan Hakları Bursu’yla Lund Üniversitesi’nde Uluslararası İnsan Hakları Hukuku yüksek lisans derecesini aldı. “Anayasalarda Kolektif Sosyal Haklar” konusundaki teziyle 2018 yılında Halit Çelenk Hukuk Ödülü’nü kazandı. 2024 yılında kadınların çalışma yaşamına katılımı ile ilgili çalışmasıyla Şirin Tekeli Makale Ödülü'nü aldı. Birleşmiş Milletler, Uluslararası Çocuk Merkezi, Af Örgütü gibi kurumlarda eğitmenlik ve danışmanlık yapmaya devam ediyor. Halen İtalya’da bulunan Sant’Anna Scuola Universitaria Superiore Pisa’nın İnsan Hakları ve Anayasa Hukuku Enstitüsü’nde doktora araştırmacısı. Birikim dergisinde düzenli olarak yazıyor, Kadın Koalisyonu üyesi.

Tam ve aktif katılım sağlayan katılımcılara katılım belgesi verilecek. Programa kayıt yapmak için buradaki formu doldurmanız yeterli.

* Microsoft Teams üzerinden gerçekleştirilecek olan seminerimiz için herhangi bir uygulama indirilmesi veya platforma üye olunması gerekmiyor. 

* Detaylı bilgi için [email protected] adresine mail atabilirsiniz. 

İlgili Eğitim