Ana içeriğe atla
Image
hibe duyurusu
Share

İklim Değişikliğinin Olumsuz Etkilerine Uyum için Küresel EbA Fonu

Küresel EbA Fonu, iklim değişikliğine ekosistem temelli uyumun benimsenmesi ve yaygınlaştırılması için elverişli ortam yaratmak üzere proje tekliflerini bekliyor.

Küresel EbA Fonu'nun stratejik hedefleri şöyle;

  • Stratejik Hedef 1: Dayanıklılığı desteklemekte doğal varlıkların kritik rolüne dair farkındalık ve anlayış oluşturmak, insanlarla ve doğayla çalışmayı savunmak için bilgi ve kanıt tabanını genişletmek ve EbA'yı ulusal planlara ve politika çerçevelerine dahil etmek için kurumsal kapasiteleri geliştirmek ve sektörler arasında EbA'nın dikey entegrasyonu ve hizalanması.
  • Stratejik Hedef 2: İklim değişikliğine uyum için ekosistem temelli yaklaşımları kullanmanın ve ölçeklendirmenin cazibesini ve fizibilitesini artırmak için politika ve mevzuat çevrelerindeki planlama ve diğer yönetişim boşluklarını ele almak.
  • Stratejik Hedef 3: EbA'ya özel sektör yatırımının teşvik edilmesi ve EbA'nın yüksek yönetim kapasitesine ve sürekliliğine olan bağımlılığının azaltılması da dahil olmak üzere, iklim değişikliğine uyum için ekosistem temelli yaklaşımların uygulanması ve ölçeklendirilmesi için sürdürülebilir kısa ve uzun vadeli finansman mekanizmalarına erişimi genişletmek.

Detaylı bilgi için lütfen ziyaret edin: https://globalebafund.org/about/what-we-fund/

İlgili Eğitim