Ana içeriğe atla
Image
hibe duyurusu
Share

ILGA Europe LGBTİ örgütlerinin kapasitelerini güçlendirmek için hibe programı başlattı

ILGA Europe, LGBTİ karşıtı güçlerin yükseldiği mevcut ortamı değiştirmek amacıyla, Avrupa'daki LGBTİ örgütlerinin kapasitelerini güçlendirmek için bir hibe programı başlattı.

Bu program, LGBTİ örgütlerinin proaktif olabilmeleri amacıyla kapasitelerini güçlendirmeyi ve artan popülist toplumsal cinsiyet ve LGBTİ karşıtı söylem ve devlet öncülüğündeki LGBTİ karşıtı saldırıların mevcut bağlamında değişim sağlamayı amaçlamaktadır. Bu program;

  • İletişim ve ittifak kurma alanlarında LGBTİ hareketinin becerilerini, yeterliliklerini ve kapasitelerini artırmayı, LGBTİ hareketini güçlendirmeyi,
  • Artan LGBTİ karşıtı güçler bağlamında, LGBTİ bireylerin hakları ve ihtiyaçları konusunda iletişim çalışması, etkili kampanya, ittifak kurma ve kanıta dayalı savunuculuk için yeni yaklaşımlar ve taktikler geliştirmeyi hedeflenmektedir.

ILGA-Europe, 12.500 ila 17.500 Avro arasında değişen 10 - 15 hibeyi destekleyebilir. İki veya daha fazla organizasyonu içeren ortaklık kurulmuş projeler, bütçelerini toplamda 20.000 Avro'ya çıkarabilir.

Daha fazla bilgi için linke tıklayınız

İlgili Eğitim