Ana içeriğe atla
Image
Haklar Projesi
Share

İnsan Hakları İzleme Çalıştayı Haziran'da Ankara'da düzenlenecek

Eşitlik ve sıfır ayrımcılık temelinde 18-25 yaş grubu üniversite öğrencileri arasında bağ kurmayı hedefleyen Haklar Projesi, 8- 9 Haziran 2024 tarihlerinde Ankara'da "İnsan Hakları İzleme Çalıştayı" düzenleyecek. Çalıştayda gençlere yönelik insan hakları ihlalleri ve ayrımcılık konusu ele alınacak ve gençler, toplumsal değişime ilham verecek öneriler geliştirecek.

Ankara dışından katılacak olanların konaklama, üç öğün yemek, şehirlerarası seyahat masrafları, Ankara'dan katılacakların öğle yemeği, çay-kahve ve atıştırmalık ikramları proje bütçesi kapsamında karşılanacaktır.

Başvuru Koşulları

  • 18- 25 yaş grubunda üniversite öğrencisi olmak
  • Ankara, Diyarbakır, Hatay, İstanbul, İzmir, Mardin, Mersin ve Samsun illerinde ikamet ediyor veya bu şehirlerde üniversite öğrencisi olmak.

Detaylı bilgi ve başvuru için tıklayınız. 

Son başvuru: 13 Mayıs Pazartesi, saat 13.30

İletişim için: Tansu Pişkin- Haklar Projesi - Savunuculuk Uzmanı- [email protected]

Haklar Projesi hakkında

Kısa adı “Haklar Projesi” olan “ Kırılgan Gruplardan Gençlerin İnsan Haklarını Geliştirmek İçin Üniversite Gençliğinin Güçlendirilmesi” projesi, Avrupa Birliği’nin Demokrasi ve İnsan Hakları için Avrupa Aracı (DIHAA) programı kapsamında, kırılgan gruplardan gençlere yönelik ayrımcılık ve insan hakları ihlallerinin önlenebilmesi için üniversite öğrencilerinin güçlendirilmesini amaçlıyor.

Gençlik Servisleri Merkezi Derneği (GSM), Mardin Ortak Kadın İşbirliği Derneği (MOKİD) ve Uğur Mumcu Araştırmacı Gazetecilik Vakfı (um:ag) tarafından yürütülen proje, çevrimiçi ve yüz yüze etkinlikler yoluyla eşitlik ve sıfır ayrımcılık temelinde 18-25 yaş grubu üniversite öğrencileri arasında bağ kurmayı hedefliyor.

İlgili Eğitim