Ana içeriğe atla
Image
hibe duyurusu
Share

Interreg NEXT Karadeniz Havzası Programı 2021-2027 Dönemi Birinci Teklif Çağrısı Yayınlandı

Avrupa Birliği Başkanlığı'nın Ulusal Otoritesi olduğu Interreg NEXT Karadeniz Havzasında Sınır Ötesi İş Birliği (SÖİ) Programı'nın 2021-2027 dönemi birinci teklif çağrısı 30 Mart 2023 tarihinde yayınlandı.

Program alanında yer alan ve program belgesinde potansiyel yararlanıcı olarak tanımlanan tüm kurum ve kuruluşlar, söz konusu duyurunun beraberinde yayınlanan Başvuru Kılavuzunda belirlenen kurallara uymak şartıyla 4 Temmuz 2023 tarihine kadar proje başvurusunda bulunabilecekler. Proje başvuruları, sadece Ortak Elektronik İzleme Sistemi (JeMS) üzerinden çevrim içi (online) olarak yapılacak.

İlk teklif çağrısı altında sunulacak projelerin Programın iki politika hedefi altındaki özel hedeflerden en az biri ile uyumlu olması gerekiyor. Programın 2021-2027 dönemi öncelikleri aşağıdaki gibi olacak. 

1. Daha rekabetçi ve akıllı Avrupa

Araştırma ve yenilik kapasitelerinin ve ileri teknolojilerin benimsenmesinin geliştirilmesi ve güçlendirilmesi.

2. Daha yeşil ve düşük karbon tüketen bir Avrupa

Eko-sistem temelli yaklaşımları dikkate alarak iklim değişikliğine uyumun ve afet risklerinin önlenmesinin, dayanıklılığın teşvik edilmesi.
Kentsel alanlar da dahil olmak üzere doğanın, biyolojik çeşitliliğin ve yeşil altyapının korunmasını ve korunmasını geliştirmek ve her türlü kirliliği azaltmak.

Ayıntılı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

İlgili Eğitim