Ana içeriğe atla
Image
STGM'den Duyuru
Share

İsveç İstanbul Başkonsolosluğu Proje Başvuru Çağrısı

17.07.2020
Türkiye ve İsveç arasındaki iş birliğini güçlendirmek amacıyla faaliyet gösteren Türk-İsveç İş Birliği Birimi yeni dönem proje başvuru çağrısını duyurdu.    Başvurular için son tarih 21 Eylül 2020.
Türkiye ve İsveç arasındaki iş birliğini güçlendirmek amacıyla faaliyet gösteren Türk-İsveç İş Birliği Birimi yeni dönem proje başvuru çağrısını duyurdu. 
 
Başvurular için son tarih 21 Eylül 2020.
 
İstanbul İsveç Sarayı’nda yer alan Birimin misyonu tüm Türkiye’yi kapsayan projeleri sivil toplum örgütleri ile iş birliği kurarak desteklemek ve kamusal tartışma alanı sağlamak. Birimin faaliyetleri, İsveç'in Doğu Avrupa, Batı Balkanlar ve Türkiye ile olan reform iş birliğinin sonuç odaklı stratejisiyle (2014-2020) yönlendirilmektedir.
 
 
2021 yılı için özellikle hedeflenen proje konu başlıkları şöyle;  
 • İnsan hakları, özellikle ifade özgürlüğü ve demokratik katılım ve hesap verebilirliği ilerletmek için imkan sunan çalışmalar.
 • Kadınların ve kız çocukların her düzeyde ve her alanda karar alma süreçlerine katılımını ve etkisini arttırmak ve seslerini duyurabilecekleri ortamlar sunmak.
 • Sosyal kutuplaşma ve ayrımcılığa karşı çoğulcu bir sivil toplumu güçlendiren çalışmalar.
Türk-İsveç İş Birliği Birimi farklı kurumların ve sektörlerin arasında iş birliklerini teşvik ediyor ve Türkiye’nin farklı bölgelerinde faaliyet gösteren projelerin olmasına da ayrıca önem veriyor. Aynı zamanda Birim harici başka finansal bağışçıların da bulunmasını tavsiye ediliyor.  Toplumsal cinsiyet eşitliği perspektifinin de başvuran örgütlerin hem kurumsal yapılarında hem de çalışma yöntemlerine ve faaliyetlerine entegre edilmiş olması gerekiyor. 
 
Başvuru koşulları
 • Sivil toplum kuruluşları, vakıflar, dernekler, düşünce kuruluşları ve üniversiteler başvuru yapabilir. Bireysel ve şirket başvuruları kabul edilmemektedir.
 • İş birliği ve destek başvuruları için buradaki Grant Application Form’u dikkatlice inceledikten sonra İngilizce olarak Türk-İsveç İş Birliği Birimine posta yolu ile ulaştırmanızı rica ederiz.
 • Uygulamayı doldurmadan önce, stratejiyi okumanızı öneririz. Eğer projenizin hibe almak için yeterli olduğuna emin değilseniz bir ön soruşturma için Birime e-posta yoluyla projenin kısa bir açıklamasını gönderebilirsiniz. İletişim bilgilerini aşağıda bulabilirsiniz.
 • Sadece İngilizce olarak yapılan proje başvurular kabul edilecektir.
 • Başvuru formunda belirtilen ek belgeler başvuru ile birlikte teslim edilmelidir.
 • Bütçe Türk Lirası olarak hazırlanmalıdır.
 • Doldurulan form normal posta yolu ile İsveç İstanbul Başkonsolosluğu’na iletilmelidir.
 • Başvuru yetkili kişi tarafından imzalanmalıdır. Türk-İsveç İş Birliği Birimine geç yapılan, eksik gelen, e-posta veya faks yolu ile gönderilen başvurular kabul edilmeyecektir.
İrtibat bilgileri
 
Türk İsveç İşbirliği Birimi:
                                                                             
Cecilia Bisgen Jansson
Björn Jönsson
Didem Özalp
 
 
Tel: +90 212 334 06 00
 
Adres:

Istanbul İsveç Başkonsolosluğu
İstiklal Caddesi No: 247 (Tünel)
P.K. 125
344 33 Beyoğlu İstanbul
Share
İlgili İçerikler