Ana içeriğe atla
Image
hibe duyurusu
Share

İsviçre Büyükelçiliği 2024 Yılı İnsan Hakları Proje Teklif Çağrısı

İsviçre Büyükelçiliği Türkiye’deki insan haklarını ve sivil toplumu güçlendirmeyi amaçlayan projeler için başvuruları almaya başladı. Başvurular 31 Ocak 2024 Cuma günü saat 23.59’da sona erecek.

Özellikle Kadın Hakları ve Toplumsal Cinsiyet Eşitliği, Çocuk Hakları ve Refahı, İfade Özgürlüğü ve Demokrasi, Dinler Arası veya Kültürlerarası Diyaloğun Geliştirilmesi gibi konularla ilgilenen Büyükelçilik, proje tekliflerinde yerel derneklere ve yerel STK’lara öncelik verecek. Bununla birlikte göçmenlik ile ilgili tüm projeler (göçmenler ve mülteci hakları da dahil olmak üzere) bu çağrının kapsamı dışında kalacak, değerlendirmeye alınmayacak. 

Başvuruların 31 Ocak 2024 Cuma günü saat 23.59’a kadar [email protected] adresine 1 sayfa proje özeti ve ayrıca 1 sayfa bütçe teklifi şeklinde sunulması gerekiyor. Büyükelçilik, başvurular için herhangi bir özel başvuru formu sunmuyor. 

İnsan Hakları Proje Teklif Çağrısını hakkında daha fazla bilgi almak ve başvuru yapmak için AB-ilan sayfasını ziyaret edebilirsiniz. 

İlgili Eğitim