Ana içeriğe atla
Image
hibe duyurusu
Share

İzleme ve Savunuculuk Ortaklıkları Yoluyla Türkiye’deki Dezavantajlı Grupların Ekonomik, Sosyal ve Kültürel Haklarının Desteklenmesi Projesi Alt Hibe Programı

Eşit Haklar için İzleme Derneği (ESHİD), İzleme ve Savunuculuk Ortaklıkları Yoluyla Türkiye’deki Dezavantajlı Grupların Ekonomik, Sosyal ve Kültürel Haklarının Desteklenmesi projesinin alt hibe programı için başvuruları almaya başladı.

Program dahilinde dezavantajlı grupların ekonomik, sosyal ve kültürel (ESK) haklara erişimini güçlendirme amacı doğrultusunda izleme ve savunuculuk faaliyeti yürütecek sivil toplum aktörlerinden oluşan yerel kümelere finansal ve teknik destek sağlanacak.

Proje, dezavantajlı grupların ESK haklara erişiminin güçlendirilmesinde sivil toplum aktörleri arası iş birliklerini teşvik etmeyi ve sivil toplum aktörlerinin veri toplama, saklama, yönetme yöntemleri, dijital güvenlik ile izleme ve savunuculuk faaliyetlerinde kapasitelerini arttırmayı hedefliyor.

Başvuru son tarih: 04 Eylül 2023

Programla ilgili detaylı bilgi için: https://www.esithaklar.org/2023/08/izleme-ve-savunuculuk-ortakliklari-yoluyla-turkiyedeki-dezavantajli-gruplarin-ekonomik-sosyal-ve-kulturel-haklarinin-desteklenmesi-projesi-alt-hibe-programi/

İlgili Eğitim