Ana içeriğe atla
Image
Haber yatay görseli
Share

KA.DER'den İstanbul Sözleşmesi Eylemi: İstanbul Sözleşmesi Yaşatır

17.07.2020
Türkiye'nin ilk imzacısı olduğu ve kadına yönelik şiddetle mücadelenin en önemli belgelerinden biri olan İstanbul Sözleşmesi geçtiğimiz yıllarda "Türk aileyi yapısına zarar verdiği" iddiasıyla tartışma konusu yapılırken, son dönemde sözleşmeden vazgeçilmesi de konuşuluyor.    Muhafazakâr bazı kesimler sözleşmenin feshedilmesi gerektiği savunurken, kadın hakları savunucuları ise #İstanbulSözleşmesiYaşatır diyerek sözleşmeye müdahaleye karşı çıkıyor.   KA.DER de şiddeti sonlandırmak için İstanbul Sözleşmesi ve 6284 uygulanmalı diyenleri 17 Temmuz 2020 Cuma günü saat 20.00'da #İstanbulSözleşmesiYaşatır etiketiyle Twitter eylemine davete ediyor.   
Türkiye'nin ilk imzacısı olduğu ve kadına yönelik şiddetle mücadelenin en önemli belgelerinden biri olan İstanbul Sözleşmesi geçtiğimiz yıllarda "Türk aileyi yapısına zarar verdiği" iddiasıyla tartışma konusu yapılırken, son dönemde sözleşmeden vazgeçilmesi de konuşuluyor. 
 
Muhafazakâr bazı kesimler sözleşmenin feshedilmesi gerektiği savunurken, kadın hakları savunucuları ise #İstanbulSözleşmesiYaşatır diyerek sözleşmeye müdahaleye karşı çıkıyor.
 
KA.DER de şiddeti sonlandırmak için İstanbul Sözleşmesi ve 6284 uygulanmalı diyenleri 17 Temmuz 2020 Cuma günü saat 20.00'da #İstanbulSözleşmesiYaşatır etiketiyle Twitter eylemine davete ediyor. 
 

İlgili Dosyalar:

  1. BAŞLIK YOK [JPEG] [43.62K]
Share
İlgili İçerikler