Ana içeriğe atla
Image
8 mart kadınlar
Share

Kadın Öz Savunma Akademisi Gönüllülerini Arıyor

08.06.2023
Kadın Öz Savunma Akademisi, toplumsal cinsiyet eşitsizliğine ve şiddete karşı mücadele etmek amacıyla yürüttüğü çalışmalarda kendilerine destek olacak gönüllülerini arıyor. Son Başvuru: 24 Haziran, Saat:18.00

Aktif Gönüllülük Alanları 

  • Hukuki Destek
  • Psiko-sosyal Danışmanlık 
  • İletişim ve Savunuculuk 
  • İş Birliği ve Proje Geliştirme

Kimler Gönüllülük Yapabilir?

Akademi bünyesinde sorumluluk/görev alma motivasyonu olan, kadınların güçlenmesine yönelik çalışmalarda yer almak isteyen, 18 yaşını doldurmuş, beyanı kadın olan herkes gönüllülük yapabilir.

Kadın Öz Savunma Akademisi’nde Gönüllülük Size Ne Kazandırabilir?

Toplumsal fayda amacına katkı sağlama, kadın hakları alanında mücadelenin bir parçası olarak bu mücadeleye destek olma, sorumluluk/görev alınan alanla ilgili üretme ve deneyim kazanma, Akademi ekip üyelerini güçlendirmek amacıyla yapılan atölyelere katılma ve atölyeleri kolaylaştırma, kişisel becerileri güçlendirebilme ve Akademi’nin ülkenin farklı noktalarındaki genç kadınlara erişebilmesi ve birlikte güçlenme alanını kurabilmesi için aracı olma imkanını sağlar.

Kadın Öz Savunma Akademisi Hakkında

Kadın Öz Savunma Akademisi, genç kadınların mental ve fiziksel güçlenmesi alanında çalışan bir platformdur. Buradan hareketle, toplumsal cinsiyete dayalı şiddet ve şiddet türleriyle mücadele için bilgilendirici, destekleyici ve öz savunma temelli programlar ve eğitimler düzenlemektedir. Bu kapsamda yapılan tüm çalışmalar ve akademinin genel işleyişiyle ilgili alanlar, gönüllülerin dahiliyetine açıktır.

Süreçle ilgili bilgi almak için [email protected] adresini kullanabilirsiniz.

İlgili Eğitim