Ana içeriğe atla
Image
KREArt
Share

KRE-AKT iklim adaletine yaratıcı bir dokunuş için başvurularınızı bekliyor

Kreatif Aktivizm (KRE-AKT) programının yeni döneminde iklim krizini ve iklim aktivizmini konu edinen Impact Hub İstanbul yeni dönem başvurularını almaya başladı.

Programın kapsamı nedir? 

Kreatif Aktivizm (KRE-AKT) yeni döneminde, iklim krizini ve iklim aktivizmini konu ediyor. İklim ve toplumsal cinsiyet eşitliği, iklim ve göç, iklim ve çocuk hakları gibi iklim meselesi ile kesişebilecek çeşitli temalar çerçevesinde karar alıcıların dikkatini çekebilecek savunuculuk faaliyetleri geliştiren ve bunu yaratıcı aktivizm yöntemleri ile tasarlayan projeleri destekleniyor.

Hedef kitle kimler?

Programda, iklim krizi üzerine savunuculuk odaklı yeni projeler geliştirmek isteyenler ile halihazırda iklim krizi ile ilgili çalışan ve hedef kitlesini harekete geçirmek, etkisini büyütmek ve sürdürülebilir bir model inşa etmek isteyen yaratıcı sektör çalışanlarına, medya ve iletişim sektöründe çalışanlara, iklim aktivistlerine, bağımsızlara, sivil aktörlere ve sosyal girişimcilere ulaşmak hedefleniyor.

Programın destekleri nedir?

Program kapsamında seçilecek katılımcılara, yaratıcı ve etki odaklı modeller ve savunuculuk faaliyetleri geliştirme doğrultusunda çeşitli eğitim ve atölyelerden oluşan kapasite geliştirme desteği, görünürlük desteği ve 2 katılımcıya ise mikro finansal destek sağlanıyor.

Son Başvuru Tarihi: 14 Haziran

Detaylı bilgi ve başvuru için: istanbul.impacthub.net/kre-akt

İlgili Eğitim