Ana içeriğe atla
Image
Leyli Sanat Derneği SİYAH E-Dergi
Share

Leyli Sanat Derneği SİYAH (Sanat, İlham, Yaşam, Adalet, Hak) E-Dergi için İçeriklerinizi Bekliyor

Leyli Sanat Derneği gönüllü ekibinin yeni projesi olan SİYAH (Sanat, İlham, Yaşam, Adalet, Hak) E-Dergisi hazırlıklarını tamamladı. Kadın ve Çocuk temasıyla ilk sayısına hazırlanan SİYAH, sanatseverlerin yazılı ve görsel içeriklerine Serbest Köşe bölümünde yer verecek. E-derginin ilk sayısı Mart & Nisan aylarını kapsayacak.

Leyli Sanat Derneği, edebiyat alanındaki çalışmalarını güçlendirerek hem sivil toplum alanına hem de sanat dünyasına nitelikli, çeşitli ve kapsayıcı içeriklerini sunmak için hazırladığı SİYAH E-Dergi'ye sanatseverlerden içerik katkısı bekliyor.

Kadın ve çocuk teması dahilinde deneme, öykü, şiir, karikatür, illüstrasyon vd. yazılı ve görsel içeriklerin gönderimi; 1 Mart 2024, 23.59’a kadar içerik gönderim formu üzerinden yapılacak. 

Dergi hakkında detaylı bilgiyi ve içerik gönderim kurallarını buraya tıklayarak görüntüleyebilirsiniz. 

Sanat, ilham, yaşam, adalet, hak kelimelerinin bir araya gelmesiyle oluşturulmuş bir kısaltma olan SİYAH aynı zamanda Leyli Sanat Derneği ile örtüşen bir kelimedir. Leyli, Arapçada “gece, geceye özgü, yatılı, kalıcı” anlamlarına gelmektedir. Leyli’yi bütünleyen SİYAH, Leyli Sanat Derneği’nin bünyesinde yer alacak ve derneğin yayın platformu olarak faaliyetini sürdürecektir.

E-derginin genel yayın yönetmenliğini Leyli Sanat Derneği Yönetim Kurulu Sekreteri Seda Hatam Oghly ve Dernek Yönetim Kurulu Üyesi Zeynep Tosun; iletişim ve tasarım sorumluluğunu ise Merve Gülmez üstleniyor.

İlgili Eğitim