Ana içeriğe atla
Image
hibe duyurusu
Share

Mülteciler Liderliğinde İnovasyon Fonu başvuruları açık

Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği (UNHCR), UNHCR meslektaşlarına ve mülteciler liderliğindeki kuruluşlara bütünsel destek sağlamak ve inovasyon öncülerinin dünya çapında zorla yerinden edilmiş ve vatansız topluluklarda kalıcı olumlu değişim için ihtiyaç duydukları bilgi, beceri ve kaynaklara sahip olmalarını sağlamak amacıyla tüm ülkelerdeki Mülteciler Liderliğinde İnovasyon Fonu başvurularını kabul ediyor. 

Yerinden edilmiş ve vatansız tüm insanların yaratıcılığını destekleyen Mülteciler Liderliğinde İnovasyon Fonu, mültecilerin hayatlarını etkileyen kararlarda merkezde yer almalarını sağlayarak, ihtiyaçların belirlenmesine ve yenilikçi çözümlerin tasarlanmasına öncülük ederek insani yardımın sunulmasına katılımlarını yeniden şekillendirmeyi amaçlıyor.

Yerinden edilmiş ve vatansız kişilerin liderliğindeki kuruluşlar, topluluklarına kayda değer katkılar sağlasa da doğrudan ve esnek finansmana erişimde önemli zorluklarla karşı karşıya kalıyor. Çoğunlukla mevcut girişimci ve yenilikçi ağlarından dışlanıyorlar, bu da onların etkilerini artırmalarına yardımcı olabilecek bilgi ve kaynaklara erişimlerinin zayıf olmasına neden oluyor.

Fon, mültecilerin liderliğindeki kuruluşlara, toplulukları üzerinde kalıcı olumlu etki bırakacak yeni müdahaleler tasarlamalarına ve sunmalarına olanak sağlamak için doğrudan mali kaynakları, mentorluğu ve diğer uzmanlıkları birleştirerek bütünsel bir destek sağlıyor.

Son başvuru: 31 Mayıs 2024

*Türkiye'den yapılacak başvuruların coğrafi uygunluğunu teyit etmek için lütfen fon veren kuruluşla irtibata geçiniz.

Detaylı bilgi için tıklayın.

İlgili Eğitim