Ana içeriğe atla
Image
ONSIDE
Share

ONSIDE Fonu "Sporda Toplumsal Cinsiyet Adaletini Geliştirmek için Yeni Çözümleri Finanse Etme" Teklif Çağrısı

06.10.2020
Tüm kızların ve kadınların oynama hakkını kullanması ve sporu yeniden hayal eden ve dönüştüren sürdürülebilir bir feminist hareketi harekete geçirmek hedefiyle çalışma yürüten ONSIDE Fonu yeni dönem çağrısını duyurdu. 

“Sporu yeniden hayal eden ve dönüştüren sürdürülebilir bir feminist hareketi harekete geçirin” çağrısıyla potansiyel başvuruculara çağrıda bulunan ONSIDE Fonu'na son başvuru tarihi 12 Ekim 2020.

Sporda toplumsal cinsiyet adaletini sağlamak için mücadele eden, dezavantajlı gruplar için şartları eşitlemek için çalışmalar yapan oluşumları destekleyecek olan ONSIDE Fonu feminist örgütlenmeyi ve hiper yerel çözümleri de desteklemeye çalışıyor. 

Bu fon aktif olarak tüm cis, trans, ikili olmayan ve siyah; yerli, melez, beyaz olmayan insanlar, LGBTIQ+‘lar, mülteciler ve engelli veya engelsiz göçmen kızlar ve kadınlar gibi tüm cis, trans, ikili olmayan ve diğer tüm yeterince temsil edilmeyen grupları ve toplulukları desteklemeyi amaçlıyor.

Sporda cinsiyet adaletini tesis etme hedefiyle gelecek olan tekliflerin değerlendirileceği ONSIDE Fonu hakkında detaylı bilgi almak ve başvuru yapmak için https://www.onsidefund.org/ adresini ziyaret edebilirsiniz.

İlgili Eğitim
İlgili İçerikler